Barazzutti po 20 letech skončil u italského daviscupového týmu. Nahradí ho Volandri

24. ledna 2021 09:25 - Řím

Novým kapitánem italské daviscupové reprezentace byl jmenován Filippo Volandri. Bývalý pětadvacátý tenista světového žebříčku a vítěz dvou turnajů na okruhu ATP ve funkci nahradil sedmašedesátiletého Corrada Barazzuttiho, který tým vedl od roku 2001.

 

twitter:@federtennis, Twitter

"Je to pro mě velmi důležitý okamžik v trenérské kariéře. Proto bych chtěl Corradovi poděkovat, že ve stejném roce, kdy byl jmenován kapitánem, mi dal šanci poprvé za reprezentaci nastoupit, přestože jsem byl ještě kluk," uvedl Volandri, který po ukončení kariéry působil od roku 2018 jako sportovní ředitel italského svazu.

Barazzutti v minulosti vedl také italský fedcupový výběr, se kterým v týmové soutěži v letech 2006, 2009, 2010 a 2013 triumfoval. V roce 1976 jako hráč pomohl Itálii k vítězství v Davisově poháru.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: