Rubriky:

Tenis

Djokovič rozhodl o výhře Srbů, pak ho málem zranili fanoušci

31. prosince 2012 11:09 - Perth

První muž světového žebříčku Novak Djokovič zvládl rychlý přesun ze Spojených arabských emirátů do australského Perthu a pomohl Srbsku k úvodnímu vítězství v Hopmanově poháru. Jediný okamžik strachu prožil po zápase, když na něj při podepisování fanouškům spadla bariéra. Vyvázl však bez zranění.

 

Reuters

Djokovič v sobotu vstoupil do sezóny vítězstvím na exhibičním turnaji v Abú Zabí a do Austrálie dorazil ani ne 24 hodin před utkáním. Italovi Andreasovi Seppimu však nedal šanci a po výhře 6:3, 6:4 získal pro favorizované Srbsko rozhodující druhý bod. Předtím totiž Ana Ivanovičová zdolala 6:0, 6:4 Francesku Schiavoneovou.

Pernou chvilku si Djokovič prožil při jinak nevinné činnosti rozdávání autogramů, kdy na něj tlačící se fanoušci převrhli bariéru oddělující kurt od hlediště. Srbskou hvězdu udeřila ohrádka bolestivě do nohou, nicméně nezpůsobila mu žádné zranění, neboť mohl nastoupit k závěrečné smíšené čtyřhře, v níž Itálie zkorigovala stav na konečných 1:2.

Dalším soupeřem srbské dvojice bude ve skupině A domácí Austrálie, v pátek se Ivanovičová a Djokovič utkají s Německem.

Tenisový Hopmanův pohár v Perthu:
Skupina A:
Srbsko - Itálie 2:1
Djokovič - Seppi 6:3, 6:4
Ivanovičová - Schiavoneová 6:0, 6:4
Ivanovičová, Djokovič - Schiavoneová, Seppi 6:7 (4:7), 4:6
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.