Rubriky:

Tenis

Ideální pár? Kvitová se Štěpánkem budou hájit české barvy na Hopmanově poháru

8. října 2013 09:14 - Perth
(Aktualizováno: 8. října 2013 10:04)

Český tenis bude mít po roční přestávce znovu zastoupení na Hopmanově poháru, tedy turnaji smíšených družstev, který se koná na přelomu roku v australském Perthu. České barvy budou reprezentovat světová sedmička Petra Kvitová a její partner Radek Štěpánek. Kvitová může navázat na dva roky staré prvenství, kterého dosáhla ještě po boku Tomáše Berdycha, Štěpánka čeká premiérový start.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Tradiční podnik, který se hraje od 29. prosince do 4. ledna v Perth areně, je považován za neoficiální mistrovství světa smíšených dvojic. Čeští reprezentanti budou na turnaji pátým nasazeným párem.

Domácí Austrálii reprezentují Samantha Stosurová s Bernardem Tomicem, nejvýše nasazené bude hned při své premiéře na Hopmanově poháru Polsko. To budou u protinožců zastupovat čtvrtá hráčka světa Agnieszka Radwaňská a semifinalista Wimbledonu Jerzy Janowicz. Kromě nich se představí také páry z USA, Francie, Kanady, Itálie a Španělska.

Hopmanův pohár ovládli čeští tenisté v minulosti už třikrát. V roce 2012 triumfovali Tomáš Berdych s Petrou Kvitovou, osmnáct let před nimi vyhráli Petr Korda s Janou Novotnou. V roce 1989 se jako vůbec první český pár radovali Miloslav Mečíř a Helena Suková.

Hopman Cup 2014:
1. Polsko (Jerzy Janowicz a Agnieszka Radwaňská)
2. USA (John Isner a Sloane Stephensová)
3. Francie (Jo-Wilfried Tsonga a Alizé Cornetová)
4. Kanada (Milos Raonic a Eugenie Bouchardová)
5. Česká republika (Radek Štepánek a Petra Kvitová)
6. Itálie (Andreas Seppi a Flavia Pennettaová)
7. Austrálie (Bernard Tomic a Samantha Stosurová)
8. Španělsko (Tommy Robredo a Anabel Medinaová)
jis, Sport.cz

ČT sport Kr. Plíšková - Sakkariová probíhá
20201019T18:00:00+0200
Kr. Plíšková vs. Sakkariová
Kr. Plíšková vs. Sakkariová
Kr. Plíšková
Sakkariová
ČT sport Krejčíková - Martincová dnes 19:30
20201019T19:30:00+0200
Krejčíková vs. Martincová
Krejčíková vs. Martincová
Krejčíková
Martincová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.