Rubriky:

Tenis

Španělky si pozvou české tenistky na Fed Cup do Sevilly

23. října 2013 10:53 - Londýn

V Seville začnou české tenistky příští ročník Fed Cupu. Jejich španělské soupeřky vybraly za dějiště utkání prvního kola metropoli Andalusie, aby se 8. a 9. února mohlo hrát podle očekávání pod otevřeným nebem na antuce.

 

Murad Sezer, Reuters

Zápas se uskuteční v tenisovém centru Tenis Blas, které mělo mezinárodní premiéru před deseti lety. Španělé v něm tehdy v Davis Cupu porazili Belgii 5:0.

Svěřenkyně kapitána Petra Pály, který dovedl tenistky loni a předloni k fedcupovému titulu a letos do semifinále, by měly být favoritkami. Důležité ale bude, aby hrála Petra Kvitová, která proti Španělkám v roce 2008 ve Fed Cupu debutovala.

Se Španělskem se Češky střetly doposud třikrát a vyhrály jen poslední vzájemný zápas na brněnském Výstavišti v roce 2009.

ČTK

Časová osa: Tenis

Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.