Rubriky:

Tenis

Slavná "salátová mísa" je zpět v Česku, ukážou ji tenisté i partneři

9. prosince 2013 18:09 - Praha

Slavná "salátová mísa", trofej za triumf v Davisově poháru, je zpět v České republice. Tenisté v čele s Tomášem Berdychem a Radkem Štěpánkem obhájili vítězství v týmové soutěže po listopadové finálové výhře nad Srbskem 3:2 v Bělehradu.

 

Marko Djurica, Reuters

Stříbrná trofej pro vítěze Davis Cupu dorazila do Česka před čtrnácti dny a znovu ji uvidí tenisté a fanoušci v různých koutech republiky. K dispozici ji budou mít i hráči, třeba Berdych mísu před rokem přivezl do Valašského Meziříčí.

"Pravidla pro předvádění salátové mísy jsou daná. Musí být zachována exkluzivita a výjimečnost trofeje, takže akce musí mít vztah k tenisu a k vítěznému týmu. Nejde o pouťovou atrakci," řekl ČTK mluvčí daviscupového týmu Karel Tejkal.

Na "salátové míse" zatím chybí štítek s vyrytými jmény letošních vítězů. O triumf v tomto ročníku se zasloužili s Berdychem a Štěpánkem ještě Lukáš Rosol a Jan Hájek.

Zatím není upřesněno, kdy a kde jednotliví tenisté trofej představí, ale například Hájek toužil přivézt mísu do Olomouce. V úterý a ve středu bude trofej vystavena pro fanoušky ve vestibulu pražské budovy Českého rozhlasu na Vinohradské ulici. Dekorací bude 19. prosince při finále tenisové extraligy v Prostějově a tenisový svaz ji vystaví 28. prosince na valné hromadě. Fanoušci mísu určitě uvidí na přelomu ledna a února v Ostravě při prvním kole soutěže, v kterém Češi začnou cestu za daviscupovým hattrickem proti Nizozemsku.

Pokud mísa necestuje a není vystavená, je uschovaná na bezpečném místě, na kterém byla už po loňském triumfu. "Máme osvědčené místo, ale detaily z pochopitelných důvodů nesdělujeme," řekl Tejkal.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.