ITF nás víceméně tlačí, abychom Fed Cup nehrály, zlobí se Šafářová po španělské frašce

11. února 2014 13:36 - Sevilla

Hodně rozmrzelá odletěla tenistka Lucie Šafářová ze Španělska. Po třídenním martyriu v chladu a dešti Češky v Seville vyhrály 1. kolo Fed Cupu, ale hodně se zlobily na Mezinárodní tenisovou federaci (ITF), která v únoru povolila v Evropě hrát v malém klubu a především pod širým nebem.

 

Caro Raul, ČTK

"ITF nás víceméně tlačí, abychom Fed Cup nehrály, když se k nám takhle chovají," řekla osmadvacátá hráčka Šafářová Radiožurnálu v pondělí v Seville.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Ve Španělsku bylo od příletu tenistek chladno, trénovalo se v pouhých deseti stupních Celsia. Navíc často tréninky přerušoval déšť, který byl o víkendu tak vydatný, že se za dva dny odehrál jen jeden celý zápas. Proto se dohrávalo v pondělí.

"V takových podmínkách by se Fed Cup neměl odehrávat. Španělsko je dost velké, že by nebyl problém dát to do haly," řekla Šafářová, která v týdnu onemocněla a tři dny ležela v posteli, ale nakonec v pondělí vybojovala důležitý druhý český bod.

Fed Cup, nebo příprava na Dauhá?

Levou rukou hrající Šafářová s Klárou Zakopalovou řešily, jak naloží s odložením Fed Cupu na pondělí. Tento týden totiž startují na turnaji v Dauhá. "Je to jedna z pěti dvoumiliónových akcí v sezóně, je povinný a byly jsme postaveny před těžké rozhodnutí jestli hrát Fed Cup a nebýt připraveny na Dauhá, nebo odjet," uvedla.

"Jsem zklamaná, že nás vlastně ITF staví do situace Fed Cup nehrát. Přitom já reprezentuju ráda a hraju ráda za tým, ale tady jsem byla rozčarovaná," řekla Šafářová. "Spousta věcí se přitom vůbec nemusela stát, kdyby měli světla, mohly se dva singly odehrát v sobotu. A kdyby bylo teplo, nemusela jsem onemocnět."

Šafářová upozornila na fakt, že pro tenistky jsou důležitější turnaje než Fed Cup. "Ty nás živí, a když nebudeme hrát turnaj, nebudeme mít dobrý žebříček a nebudeme moct hrát Fed Cup," řekla.

Likvidační program

Ze Sevilly odletěla se Zakopalovou v pondělí odpoledne do Madridu, odtud letěly osm hodin do Dubaje. Dnes dopoledne přistály v Dauhá, kde je večer čekají zápasy 1. kola. "Tohle je pro nás likvidační," řekla Šafářová.

Fed Cup v poslední době nehraje moc předních hráček. Jen výjimečně nastupuje jednička Serena Williamsová za USA. Rusky loni nastoupily ve finále s "céčkovým" týmem a víceméně jen Italky a Češky hrají v silných sestavách.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.