Navrátila zaskočilo Berdychovo vyjádření k Davis Cupu. Nemohu to komentovat, řekl kapitán

2. března 2014 10:50 - Prostějov

Kapitán českých tenistů Jaroslav Navrátil nemá zprávy o tom, že by Tomáš Berdych chyběl v celém letošním Davisově poháru. Pouze potvrdil, že se Berdych nezúčastní dubnového čtvrtfinále s Japonskem v Tokiu. Šestý hráč světového žebříčku uvedl v sobotu po finálové prohře v Dubaji se Švýcarem Rogerem Federerem, že letos v Davisově poháru už hrát nebude a volný čas chce využít pro sebe.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„O této zprávě nevím, a proto ji nemohu komentovat. Mohu jen potvrdit, že do Tokia Berdych nepoletí. Na tom jsme se domluvili," řekl dnes ČTK Navrátil. „Za dva týdny letím do Miami, kde se s Berdychem setkáme a situaci probereme. Do té doby se nechci k ničemu vyjadřovat," dodal Navrátil.

„Na spekulace, co bude v budoucnu, je ještě čas. Nyní je naším úkolem uhrát v Tokiu tři body, které zajistí start v semifinále proti Francii nebo Německu," uvedl kapitán v tiskové zprávě.

Se Štěpánkem věří v postup

V případě neúspěchu v Japonsku, které se opírá o Keie Nišikoriho, pro český výběr letošní Davis Cup skončí. Navrátil už má jasno v tom, že pro zápas v Tokiu může počítat s druhou oporou obhájců trofeje Radkem Štěpánkem. „I díky němu pojedeme v silné sestavě, která může pomýšlet na postup," řekl.

Berdych mu o svém záměru vynechat čtvrtfinále s Japonskem řekl už v Ostravě, kde český tým porazil v prvním kole Nizozemsko. „Tomášovu rozhodnutí rozumím a respektuji ho. Finálně mi ho potvrdil před svým odletem do Dubaje," uvedl Navrátil.

Osmadvacetiletý Berdych pomohl českému týmu Davis Cup vyhrát v uplynulých dvou letech a v prvním kole letošního ročníku se podílel na vítězství nad Nizozemskem. Za jedenáct let vynechal v týmové soutěži jen dva zápasy.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.