Tomljanovičová - A. Radwaňská 6:4, 6:4Radwaňskou poslalo ze hry chorvatské překvapení

Paříž

Další favoritka je ze hry. Polka Agnieszka Radwaňská vypadla na tenisovém French Open už ve třetím kole. Turnajová trojka, po vyřazení Američanky Sereny Williamsové a Číňanky Li Na nejvýše nasazená hráčka, podlehla Chorvatce Ajle Tomljanovičové dvakrát 4:6.

Ajla Tomljanovičová z Chorvatska po překvapivé výhře nad Polkou Agnieszkou Radwaňskou.

Radwaňská v úvodní sadě dvakrát ztratila podání a soupeřku pustila do rozhodujícího náskoku 1:4, který už nedohnala. V druhém setu jednadvacetiletá Chorvatka, které patří v pořadí WTA 72. příčka, získala brejk hned v prvním gamu a vedení udržela až do konce.

Polská favoritka se vzepjala za stavu 3:4 v druhé sadě, ale nevyužila ani jeden ze tří brejkbolů, kterým by se vrátila do utkání. S grandslamovým turnajem se naposledy rozloučila tak brzy před dvěma lety ve stejné fázi rovněž na Roland Garros.

Pro záhřebskou rodačku Tomljanovičovou, která hraje letos v hlavní soutěži French Open poprvé, byla už účast ve třetím kole nejlepším grandslamovým výsledkem v kariéře. Nejvýše nasazenou tenistkou ve hře nyní zůstává čtyřka Simona Halepová z Rumunska, následovaná turnajovou pětkou Petrou Kvitovou.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 23 968 900 eur):