Tenistky poletí k 1. kolu Fed Cupu 2015 do Kanady

4. června 2014 12:26 - Paříž
(Aktualizováno: 4. června 2014 13:19)

České tenistky čeká dlouhá cesta k 1. kolu Světové skupiny Fed Cupu v roce 2015. Středeční los v Paříži rozhodl, že svěřenkyně kapitána Petra Pály a letošní finalistky poletí do Kanady. Zápas se uskuteční 7. a 8. února.

 

Česká sportovní / Pavel Lebeda, Facebook

Do Kanady, která se opírá o výkony vycházející hvězdy Eugenie Bouchardové, tenistky pocestují týden po skončení grandslamového Australian Open.

"Přání tentokrát nevyšlo," řekl Pála, který před losem říkal, že by chtěl hrát v Evropě. "Kanada je nepříjemný soupeř a navíc to bude spojeno s cestováním, proto to bude složitější. Tak to ale prostě je a budeme se s tím muset poprat," řekl Pála a odhadl, že by se mohlo hrát v Montrealu, odkud pochází Bouchardová.

Dvacetiletá Bouchardová si letos zahrála semifinále Australian Open, mezi nejlepší čtyři prošla i nyní na antukovém Roland Garros a aktuálně je šestnáctá na světě. "Je mladá, na cestě nahoru a určitě hodně nebezpečná. Kanada hraje mezi elitou po dlouhé době, takže se bude chtít předvést v plné síle," konstatoval Pála.

Další kanadské hráčky ale už tak vysoko nejsou. Ve stovce žebříčku WTA je už jen Sharon Fichmanová (77.). Zkušená Aleksandra Wozniaková figuruje na 149. místě. "Uvidíme, v jakém světle se další hráčky ukážou. Je to daleko," řekl Pála.

S Kanadou se český a dříve československý tým střetl pětkrát a vždy se radoval z výhry. Naposledy Češky zvítězily v Přerově 2002 jasně 5:0 na zápasy. České tenistky vyhrály Fed Cup v letech 2011 a 2012. Letos se tým okolo Petry Kvitové utká 8. a 9. listopadu ve finále doma s Německem.

Los Světové skupiny I Fed Cupu 2015 - 1. kolo (7. - 8. února):
Kanada - ČR (1)
Itálie (3) - Francie
Polsko - Rusko (4)
Německo (2) - Austrálie
Světová skupina II:
Nizozemsko - Slovensko
Rumunsko - Španělsko
Švédsko - Švýcarsko
Argentina - USA


ČTK

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.