Nadal - Djokovič 3:6, 7:5, 6:2, 6:4Král Nadal podeváté ovládl French Open! Nezastavil ho ani Djokovič

Paříž

Španěl Rafael Nadal slaví deváté vítězství na Roland Garros. Osmadvacetiletý tenista v nedělním finále porazil svého úhlavního rivala Novaka Djokoviče ze Srbska ve čtyřech setech 3:6, 7:5, 6:2, 6:4 a udržel pozici světové jedničky. Nadal na pařížském turnaji prohrál jediný zápas - v roce 2009 v osmifinále se Švédem Robinem Söderlingem - a teď slaví svůj celkově čtrnáctý grandslamový vavřín.

Rafael Nadal měl z devátého triumfu v Paříži slzy na krajíčku.

Rafael Nadal se pochlubil pohárem

Nadal nedělním triumfem navýšil svou pozitivní zápasovou bilanci s Djokovičem na 23:19 a vrátil mu poslední čtyři porážky. Srb proto stále čeká na svou poslední cennou trofej, kterou je právě výhra na French Open.

Bitva dvou nesmiřitelných rivalů na rozpáleném antukovém kurtu slibovala dlouhou zábavu. V jejím úvodu se hrálo hodně opatrně a hráči se dopouštěli spíše nevynucených chyb, než vítězných míčků. Zlom prvního setu přišel v osmé hře, kdy Nadal neudržel svůj servis a Djokovič využil svůj třetí brejkbol.

Na výkonu španělského antukového krále Nadala se však mírné zaváhání v dalším průběhu utkání příliš nepodepsalo. V druhé sadě si oba hráči vzali navzájem servis, a tak se znovu čekalo na chybu jednoho z nich. Smůlu měl nakonec Djokovič, jenž v dvanáctém gamu udělal nevynucenou chybu a sadu prohrál 5:7. Španěl byl v tu chvíli na koni, naopak Srb se ani ve třetím setu nevyvaroval zbytečných ztrát a i když Nadal nepředváděl svůj nejlepší tenis, sadu získal hladce 6:2 ve svůj prospěch.

Djokovič udělal v zápase na svůj poměr vysoký počet 49 nevynucených chyb a to ho nakonec stálo vytoužený triumf. I ve čtvrtém setu Srb ztratil servis a i když v další hře svou chybu napravil, těsný Nadalův náskok už nesmazal. Duel zakončil Djokovič dvojchybou a Nadal začal slavit svůj devátý pařížský triumf.

Ženskou čtyřhru ovládly Hsieh Su-Wei a Pcheng Šuaj

Čtyřhru žen vyhrály v souboji nejvýše nasazených párů Hsieh Su-Wei z Tchaj-wanu a Pcheng Šuaj z Číny. Ve finále porazily turnajové dvojky Italky Saru Erraniovou a Robertu Vinciovou 6:4, 6:1 a získaly druhý grandslamový titul po loňském triumfu ve Wimbledonu.

Italkám se nepovedlo v Paříži zopakovat vítězství z roku 2012, i když zápas výborně rozehrály. V prvním setu vedly 3:1, ale tři ztracené servisy Erraniové je o šanci na úspěch připravily. Také ve druhé sadě šly čtyřnásobné grandslamové šampiónky do vedení při podání soupeřek, jenže dalších šest gamů získaly nasazené jedničky.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 23 968 900 eur):
Muži:
Dvouhra - finále:
Nadal (1-Šp.) - Djokovič (2-Srb.) 3:6, 7:5, 6:2, 6:4
Ženy:
Čtyřhra - finále:
Hsieh Su-Wei, Pcheng Šuaj (1-Tchaj-wan/Čína) - Erraniová, Vinciová (2-It.) 6:4, 6:1