O titul na tenisovém Prague Open budou hrát Rosol s Veselým

Čeští daviscupoví reprezentanti Lukáš Rosol a Jiří Veselý potvrdili na tenisovém challengeru Prague Open papírové předpoklady a v neděli se před domácím publikem utkají o titul. Druhý nasazený Veselý porazil Číňana Čang Ce hladce 6:3, 6:3, turnajová jednička Rosol musel se Švýcarem Michaelem Lammerem, který do hlavní soutěže prošel z kvalifikace, bojovat ve třech setech. Postup slavil po hodině a 46 minutách po výhře 4:6, 6:1, 6:1.

Lukáš Rosol došel v Praze do finále.

Dvacetiletý Veselý se mohl spolehnout na první podání a jeho vítězství mohlo být i jednoznačnější. Za stavu 5:2 v druhém setu ale zaváhal a místo ukončení zápasu ztratil svůj servis čistou hrou. "Dolehla na mě nervozita z toho, že se konečně dostanu do finále, což byl pro mě cíl po celý týden," přiznal v rozhovoru na oficiálním webu turnaje.

S Rosolem, 56. hráčem světového žebříčku, má Veselý (74.) pozitivní bilanci. Letos ho porazil na okruhu ATP v úvodním kole grandslamového Roland Garros, vloni o osm let staršího soupeře vyřadil ve čtvrtfinále challengeru v Prostějově.