Srb Troicki se po ročním zákazu vrací k tenisu

20. července 2014 08:07 - Gstaad

Viktor Troicki od pondělka opět může hrát na tenisových turnajích, protože mu vypršel trest za porušení dopingových pravidel. Srbský tenista okamžitě dostal divokou kartu a může nastoupit ve švýcarském Gstaadu.

 

Profimedia.cz

Jeho prvním soupeřem bude osmý nasazený Rakušan Dominic Thiem, aktuálně 55. hráč světa, Troicki se vrací jako číslo 842 v pořadí ATP. Nejvýše v kariéře byl v červnu 2011 dvanáctý.

Osmadvacetiletý Troicki si odpykal roční trest za to, že při loňském dubnovém turnaji v Monte Carlu neodevzdal požadovaný vzorek krve. Odmítl tehdy odběr s vysvětlením, že se necítí dobře. I když si pak nechal vzít krev druhý den, za porušení pravidel byl potrestán nejprve na 18 měsíců, arbitrážní soud CAS mu posléze zákaz o půl roku zkrátil.

„Upřímně řečeno, byl to těžký rok. Bylo složité to zvládnout zejména psychicky, ale postupem času jsem se začal připravovat a trénovat a soustředil se na comeback," řekl Troicki televizní stanici CNN. Prý mu velmi pomohl kolega z daviscupového týmu Novak Djokovič, s kterým trénoval. „V týdnech přípravy mě vždycky pozval. Udělal toho pro mě moc a nikdy na to nezapomenu," dodal Troicki.

ČTK, Sport.cz

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.