Rubriky:

Tenis

Slast z výhry je adekvátní nervům, líčila Šafářová, když otočila dva sety proti německé jedničce

8. listopadu 2014 18:17 - Praha

Nebylo to až tak úplně snadné, jak ukazují dvě výhry 2:0, ale počítají se výsledky a ty zatím maximálně nahrávají českým tenistkám. V neděli stačí jediné vítězství a potřetí během čtyř let budou jejich jména na stříbrném Fed Cupu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Lucie Šafářová si dnes odpoledne vybavila výkony z finále v roce 2012. Tehdy nenechala ani sadu bývalým světovým jedničkám Ivanovičové a Jankovičové, tentokrát si vyšlápla i na desátou hráčku WTA Němku Angelique Kerberovou. „Obě jsme začaly nervózně. Stále jsem věřila, že můžu otočit první set a to samé ve druhém, prostě jsem to otočila," zářila Šafářová.

Petra Kvitová popisovala svou nervozitu, jak to bylo s vámi?

Na snídani jsme cítily totéž. Obě jsme byly nervózní. Doma je to super, ale je tu taky velký tlak.

Poslední míč úvodní sady byl dost netradiční. Kerberová při vašem setbolu vykřikla radostí, ale vy jste míček ještě vybrala a kvůli vyrušení ze strany Němky pak sudí přiřkl fiftýn vám. Už jste to někdy zažila?

Nikdy. Na druhou stranu jsem byla ráda, že mám set. Událo se to tak rychle, že jsem jen koukala, co se děje. Obě jsme ale věděly, že udělala něco proti pravidlům.

Psychicky to byl asi pro Kerberovou dost nepříjemný moment.

Pak šla do šatny a hned mě brejkla, asi ji to moc nerozhodilo.

Hrálo podle vás roli, že už jste na fedcupová finále zvyklá?

Určitou ano, pomáhá mi taky domácí publikum. Atmosféra je vždycky krásná. Slast je ale adekvátní nervům. Ale za ty nervy to beru!

Vybavila jste si finále 2012 se Srbskem, kdy jste jasně vyhrála obě dvouhry?

Vzpomínky se vybavily. Petra mi teď říkala, že vítězně začne a já dorazím. Takže to vyšlo. (úsměv) A ušetřily jsme i nějaké síly. Snad to Petra v neděli dorazí a budeme slavit. Máme krásně nakročeno.

Co jste si říkaly s Martinou Navrátilovou, když za vámi přišla do šatny?

Bylo to hezké. Tleskly jsme si, udělaly fotku. Jsou tu i další legendy a je fajn je vidět, jak nám fandí.

bum, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis