Rubriky:

Tenis

Extraligu budou hrát letos Berdych i Kvitová

2. prosince 2014 13:49 - Prostějov

Vítězka Wimbledonu Petra Kvitová a sedmý hráč světa Tomáš Berdych se letos znovu objeví v tenisové extralize. Nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev budou z české špičky hrát i Lukáš Rosol, Radek Štěpánek či Jiří Veselý. Neobjeví se pouze Lucie Šafářová, která dala pod vedením kanadského trenéra Roberta Steckleyho před začátkem sezóny v Austrálii přednost přípravě na Floridě.

 

Petr Horník, Právo

Titul obhajuje Agrofert Prostějov, který letos s výjimkou Fina Jarkka Nieminena spoléhá na české hráče včetně Kvitové a Berdycha. Za Prostějov by mohla znovu hrát i světová šestka Polka Agnieszka Radwaňská, která se připravuje ve Varšavě.

"Možnou alternativou je, že by v některém zápase nastoupila. S účastí Berdycha, který nyní startuje na turnajích v Asii, počítáme až ve finále," uvedl na tiskové konferenci šéf prostějovského klubu Miroslav Černošek.

Čtvrtá hráčka světového tenisového žebříčku Kvitová bude hrát extraligu po roční přestávce. Loni zvolila společně se Štěpánkem a Šafářovou přípravu v teple v zámoří.

"Jsem ráda, že se po roce vracím do extraligy, tři zápasy v této soutěži beru jako vklad do další sezóny. Pomohou mi otestovat výkonnost. Kromě toho mám jen jednou za rok možnost hrát v domácím prostředí," poznamenala Kvitová, která se po krátké dovolené strávené v Monaku a v Dubaji věnuje od minulé středy kondici. Od příštího pondělí už bude pracovat v tréninku i s raketou.

Letos jen devět týmů

Kromě hráčského kádru má obhájce titulu Prostějov také kvalitní trenérské vedení v trojlístku Jaroslav Navrátil, David Kotyza a Jiří Novák. "Sestavu budeme určovat podle kvality protivníka. Nejsilnější tým postavíme hned v prvním zápase proti ČLTK Praha. Nemám obavu, že by mezi námi docházelo k neshodám. Kotyza bude mít na starost ženy a já s Novákem muže," řekl daviscupový kapitán Navrátil.

Tenisová extraliga bude mít stejnou finanční dotací 800 tisíc korun jako v loňském roce. Bude ji ale hrát pouze devět týmů, neboť celek TK Neridé se odhlásil. "Příští rok budou pouze dvě skupiny po čtyřech účastnících. Chceme, aby hrály extraligu jen nejsilnější týmy," vysvětlil Tomáš Ostárek, jednatel pořádající společnosti Marin Sports.

V týmu Prostějova se před čtyřmi lety objevila tehdejší světová jednička Caroline Wozniacká, v minulosti za něj hrála třeba Martina Hingisová. I proto má klub už třináct titulů. Loni porazil ve finále Prechezu Přerov 5:2 a triumfoval pošesté za sebou.

Od 13. do 15. prosince jsou na programu kvalifikační skupiny v Liberci a v Milovicích. Vítězové postoupí do semifinálových skupin v Přerově a v Prostějově, kde se 19. prosince odehraje finálový zápas. O den později se uskuteční v Přerově vyhlášení ankety Zlatý kanár.

Podle pravidel musejí v utkání nastoupit do dvouher minimálně dva domácí hráči a nejvýš čtyři cizinci. Diváci mají na všechny zápasy včetně finále vstup zdarma.

Program tenisové extraligy 2014:
Základní skupiny (13.-15. prosince):
Skupina C (Liberec):
Liberec
LTC Pardubice
Mariánské Lázně
Skupina D (Milovice):
Spartak Jihlava
Milten Milovice
Semifinálové skupiny (16.-18. prosince):
Skupina A (Prostějov):
Agrofert Prostějov
I. ČLTK Praha
vítěz skupiny C
Skupina B (Přerov):
Precheza Přerov
Sparta Praha
vítěz skupiny D
Finále (19. prosince, Prostějov):
vítěz skupiny A - vítěz skupiny B.
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis