Rubriky:

Tenis

Kvitová už má po dovolené. Asijskou ligu odmítla, zajela si radši do Monaka a Dubaje

3. prosince 2014 18:26 - Prostějov

Dlouhou, náročnou, ale úspěšnou sezónu má za sebou nejlepší česká tenistka Petra Kvitová. Přesto si po triumfu ve Fed Cupu dopřála jen dva týdny volna. Nyní už zase trénuje a ještě v závěru roku ji v Prostějově čeká i tenisová extraliga.

 

Roman Vondrouš, ČTK

Stačilo vám čtrnáct dnů volna?

Po fedcupovém finále moc času nebylo. Zajela jsem si do Monaka a na pár dnů do Dubaje. Potom jsem už musela zpátky do práce začít s přípravou. Ale nestěžuju si, ty dva týdny byly dobré.

Nelanařili vás také na „asijskou ligu", kterou hrají třeba Tomáš Berdych nebo Serena Williamsová?

Nabídku jsem měla, lákali mě, ale odmítla jsem. Potřebovala jsem odpočívat a ne cestovat po Asii.

Jak teď probíhá vaše příprava na sezónu?

Začala jsem minulý týden ve středu s novým kondičním koučem Alexem Stoberem. Pracujeme tvrdě prakticky na všem: na nabírání svalové hmoty, na kondici, výbušnosti. Jen raketa ještě zůstává stranou. Do ruky ji vezmu poprvé v pondělí. Zatím dostávám pořádně do těla. Alex je vynikající odborník, který se na Tour pohybuje 25 let a já mu věřím. Vidím, že co děláme, má smysl.

Co se pro vás s jeho příchodem změnilo?

Největší rozdíl je v tom, že je zároveň i fyzioterapeutem. Den s ním je proto hodně dlouhý. Po tréninku mě dává dohromady a hledá body, které jsou náchylné ke zranění, aby možné zdravotní komplikace eliminoval.

Jaký máte program do konce roku?

Trénink a extraligu v Prostějově. Na Vánoce si odskočím domů do Fulneku a 30. prosince už odlétám do Austrálie.

Před časem jste mluvila o tom, jak ráda byste už chtěla uspět na Australian Open. Co chystáte, aby se to povedlo?

Loni jsem se připravovala v Americe a v Melbourne mi to nevyšlo. Proto jsme nyní zvolili přípravu v Prostějově. Počasí je tu sice úplně jiné než tam, ale před Australian Open hraju ještě jeden turnaj, tak bych si měla zvyknout. Snad to tam jednou přece jen pokořím.

Zmínila jste start v extralize. Co pro vás účast v ní znamená?

Jsem ráda, že se do ní po roce vracím, tři zápasy v této soutěži beru jako vklad do další sezóny. Pomohou mi otestovat výkonnost. Kromě toho mám jen jednou za rok možnost hrát v domácím prostředí.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis