Rubriky:

Tenis

Berdych už má nového kouče! Bývalou tenisovou hvězdu ale neangažoval

16. prosince 2014 15:24 - Praha

Mlžení kolem jména nového trenéra nejlepšího českého tenisty Tomáše Berdycha je u konce. Aktuálně sedmého hráče světa nově povede Venezuelan Daniel Vallverdu. Tenista oznámil informaci na svém facebookovém profilu.

 

Ahmed Jadallah, Reuters

„Milí fanoušci a přátelé. Mým novým koučem pro příští sezónu bude Danny Vallverdu. Díky Tomáši Krupovi a Davidu Vydrovi za skvělé časy a fantastickou spolupráci," napsal tenista k trenérské rošádě na sociální síti.

Pro fanoušky české hvězdy půjde možná trochu o zklamání, protože po neúspěšných námluvách s Ivanem Lendlem se spíše očekávalo, že si Berdych vybere do realizačního týmu po vzoru ostatních špičkových hráčů některou jinou legendu nedávné minulosti.

Místo toho však sáhl po bývalém kouči Andyho Murrayho Vallverduovi. Venezuelan spolupracoval s britským tenistou od roku 2010, v týmu s dalšími trenéry Darrenem Cahillem či Svenem Groeneveldem a od roku 2012 i s Ivanem Lendlem.

Murraymu tak mimo jiné pomohl ke dvěma grandslamovým titulům a zlaté olympijské medaili.

Nicméně coby hráč se na okruhu ATP Venezuelan neprosadil, na žebříčku to dotáhl nejvýše na 727. místo, odehrál i dvanáct zápasů za daviscupovou reprezentaci své země s bilancí 5:7.

roj, Sport.cz

Vybral si Tomáš Berdych správného kouče?


  6:1, 6:1 Muchová - Linetteová 6:1, 6:1   konec
20190922T13:00:00+0200
Muchová vs. Linetteová
Muchová vs. Linetteová
Muchová
Linetteová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis