Wawrinka - Nišikori 6:3, 6:4, 7:6Obhájce nedal Nišikorimu šanci, v semifinále je také Djokovič

Loňský šampión Australian Open Stan Wawrinka ze Švýcarska postoupil do semifinále úvodního grandslamového turnaje sezóny. Čtvrtý hráč světa neztratil s nebezpečným Japoncem Keiem Nišikorim ani jeden set a mezi poslední čtyři postoupil po výsledku 6:3, 6:4 a 7:6. V semifinále je také nasazená jednička Novak Djokovič, který zdolal Kanaďana Milose Raonice po setech 7:6, 6:4 a 6:2.

Švýcar Stan Wawrinka se raduje po vítězství nad Keiem Nišikorim ve čtvrtfinále Australian Open.

Wawrinka se s Nišikorim naposledy střetl na loňském US Open, kde zvítězil Japonec až po pětisetové bitvě. Podobné drama se ale v Melbourne nekonalo. V úvodních dvou sadách Švýcar vždy získal po jednom brejku, sám si naopak servis držel.

Přišel o něj až v samotném úvodu třetího dějství, ale hned v následující hře s Nišikorim znovu srovnal krok. Set dospěl až do tie breaku, v němž viděli diváci dramatickou koncovku. Loňský vítěz v něm totiž vedl již 6:1 a k dispozici měl hned pět mečbolů, ale všech pět následujících míčků prohrál. Nišikori se ale čtvrtého setu nedočkal, Wawrinka následující dva fiftýny získal pro sebe.

Ve druhém semifinálovém utkání středečního programu vzdoroval Raonic světové jedničce Djokovičovi jen v úvodním setu. Ten došel do tie-braku, v němž Srb využil třetí setbol. V dalších dvou sadách už si Kanaďan nedokázal udržet svůj servis a největší favorit turnaje postoupil mezi poslední čtyři po dvou hodinách a třech minutách.