Rubriky:

Tenis

Gasquet - Janowicz 3:0 skreč.

Gasquet získal titul v Montpellieru bez boje. Estrella v Quitu premiérově triumfoval jako nejstarší v historii

8. února 2015 15:19 - Montpellier
(Aktualizováno: 8. února 2015 18:23)

Francouzský tenista Richard Gasquet získal v Montpellieru potřetí titul na turnaji Open Sud de France. Cestu k jedenácté trofeji v kariéře mu usnadnil Polák Jerzy Janowicz, který finále za stavu 0:3 pro nemoc vzdal. Víctor Estrella získal jako nejstarší v historii premiérový titul v kariéře. Čtyřiatřicetiletý hráč z Dominikánské republiky porazil ve finále v Quitu nejvýše nasazeného Španěla Feliciana Lópeze 6:2, 6:7, 7:6.

Gasquet, jenž podnik Open Sud de France vyhrál v roce 2006, kdy ho ještě pořádal Lyon, a v roce 2013, vyřadil v semifinále obhájce titulu Gaëla Monfilse. Nejvýše nasazenému krajanovi oplatil loňskou finálovou porážku a proti Janowiczovi šel v roli favorita.

Čtyřiadvacetiletý polský tenista ale nebyl zdravotně v pořádku. Podle polských médií už semifinále odehrál s teplotou a dnes během tří gamů neuhrál ani jeden fiftýn. Po devíti minutách na kurtu zápas vzdal.

García-López vyhrál turnaj v Záhřebu

Španěl Guillermo García-López porazil na turnaji v Záhřebu v prvním letošním finále třicátníků Andrease Seppiho 7:6, 6:3 a v jednatřiceti letech získal čtvrtý titul v kariéře. O rok mladší Ital svou sbírku tří trofejí nerozšířil.

V minulé sezoně obstarali třicetiletí a starší hráči na okruhu ATP finálový souboj na pěti turnajích. Letos je duel "veteránů" na programu i v Quitu, kde se o titul utkají čtyřiatřicetiletý Victor Estrella a o rok mladší Feliciano López.

Estrella se dočkal ve 34 letech

Estrella se už postupem do finále v Quitu zapsal do historie jako první tenista z Dominikánské republiky, který to na okruhu ATP dokázal. S o rok mladším Lópezem se o titul utkal v druhém letošním finále třicátníků, vloni obstarali třicetiletí a starší hráči finálový souboj za celou sezónu na pěti turnajích.

První letošní duel "veteránů" vyhrál dnes v Záhřebu jednatřicetiletý Španěl Guillermo García-López nad Andreasem Seppim z Itálie.

Tenisový turnaj mužů v Montpellieru (tvrdý povrch, dotace 494 310 eur):
Dvouhra - finále:
Gasquet (4-Fr.) - Janowicz (5-Pol.) 3:0 skreč.
Čtyřhra - finále:
Daniell, Sitak (N. Zél.) - Inglot, Mergea (1-Brit./Rum.) 3:6, 6:4, 16:14.
Tenisový turnaj žen ITF v Glasgow (tvrdý povrch, dotace 25 tisíc dolarů):
Dvouhra - finále:
Kristýna Plíšková (2-ČR) - Bogdanová (7-Rum.) 6:2, 6:2.
Tenisový turnaj mužů v Záhřebu (tvrdý povrch, dotace 494 310 eur):
Dvouhra - finále:
García-López (3-Šp.) - Seppi (5-It.) 7:6 (7:4), 6:3.
Čtyřhra - finále:
Draganja, Kontinen (2-Chorv./Fin.) - Martin, Raja (Fr./Indie) 6:4, 6:4.
Tenisový turnaj mužů v Quitu (antuka, dotace 494 310 dolarů):
Dvouhra - finále:
Estrella (8-Dom. rep.) - F. López (1-Šp.) 6:2, 6:7 (5:7), 7:6 (7:5).
ČTK

Časová osa: Tenis