Rubriky:

Tenis

Živě

ATP nepotrestá Džazírího za podezřelou skreč v Montpellieru

10. února 2015 18:22 - Paříž

Vedení mužského tenisového okruhu ATP ukončilo vyšetřování tuniského hráče Malika Džazírího, který kvůli zranění skrečoval minulý týden na turnaji v Montpellieru zápas s Uzbekem Denisem Istominem po vyhraném prvním setu.

 

Issei Kato, Reuters

Funkcionáři pojali podezření, zda Džazírí neodstoupil z turnaje kvůli tomu, že by po případném vítězství narazil v dalším kole na Dudiho Selu z Izraele.

ATP reagovala na podezřelé odstoupení kvůli podobnému případu z roku 2013, kdy Tuniská tenisová federace nařídila Džazírímu nenastoupit proti Amiru Weintraubovi z Izraele v druhém kole challengeru v Taškentu. Za to bylo Tunisko potrestáno zákazem startu v Davisově poháru v loňské sezoně. Tunisko neudržuje s Izraelem diplomatické ani obchodní vztahy.

ATP ale nyní uznala, že Džazírí měl opravdu potíže s loktem, což potvrdil i lékař turnaje. "Důvodem je skutečně bolavý loket. Vysvětlení hráče i lékaře nás uspokojilo," uvedla asociace v prohlášení. "Tudíž pro nás je tento případ uzavřen," potvrdilo vedení mužského okruhu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.