Velká Británie - USA 2:0Isner v Davis Cupu senzačně prohrál. Baráž hrozí i Chorvatsku a Německu

Utkání Lukáše Rosola s Australanem Thanasim Kokkinakisem nebylo zdaleka jedinou pětisetovou bitvou v dnešních zápasech prvního kola Davis Cupu. Na maximální počet sad se dosud hrálo dalších pět zápasů, přičemž ve třech případech stejně jako Kokkinakis tenisté otočili ze stavu 0:2 na sety.

Britský tenista James Ward se raduje z vítězství nad Johnem Isnerem.

O největší překvapení se postaral Brit James Ward, který po téměř pěti hodinách zdolal Američana Johna Isnera. Stojedenáctý hráč světa proměnil svůj šestý mečbol a rozhodující set trvající více než hodinu a půl vyhrál 15:13. Poslal tak v Glasgowě Brity do vedení 2:0, neboť první bod získal po vítězství nad Donaldem Youngem skotský hrdina Andy Murray.

Britové jsou blízko postupu, naději pro USA se pokusí vykřesat v sobotu ve čtyřhře hvězdná dvojčata Bob a Mike Bryanové.

Bez tří minut pět hodin trvalo utkání v Buenos Aires, kde získal pro hostující Brazílii první bod Joao Souza. Domácího Carlose Berlocqua zdolal 6:4, 3:6, 5:7, 6:3, 6:2.

Kromě Warda se povedl obrat z 0:2 na sety také Viktoru Troickému, jenž v Kraljevu udolal mladého Bornu Čoriče a poslal Srbsko do vedení 2:0 nad Chorvaty. První bod zaznamenala světová jednička Novak Djokovič.

Ze ztráty úvodních dvou setů se oklepal také Henri Laaksonen a v duelu s Belgičanem Rubenem Bemelmansem a získal bod pro oslabené obhájce titulu Švýcary. Loňští šampioni bez hvězd Rogera Federera a Stana Wawrinky hrají v Lutychu po prvním dnu 1:1.

Maratonský duel vyhrál také ve Frankfurtu nad Mohanem Francouz Gilles Simon, jenž po čtyřech a půl hodinách zdolal 10:8 v pátém setu domácího Jana-Lennarda Struffa. Druhý bod pro hosty získal Gaël Monfils.