Belgie - Švýcarsko 3:2Švýcarští obhájci vypadli v prvním kole Davis Cupu, Argentinci zdolali Brazílii

Švýcarští tenisté loňský triumf v Davisově poháru neobhájí. V utkání prvního kola v oslabené sestavě bez Rogera Federera i Stana Wawrinky prohráli v Belgii 2:3 na zápasy. O rozhodující bod domácích se v závěrečné dvouhře postaral David Goffin výhrou nad Adrienem Bosselem. Zápas s Američany naopak zvládli britští tenisté a překvapivě postoupil také Kazachstán, který v nedělních dvouhrách otočil duel s Itálií. Až v pondělí se v Buenos Aires dohrávala dramatická bitva mezi Argentinou a Brazílií, kterou nakonec vyhráli domácí tenisté 3:2.

Tenisté Velké Británie se radují z postupu do druhého kola Davis Cupu.

Švýcary, kteří po čtyřhře prohrávali 1:2, dnes udržel ve hře 344. hráč světa Laaksonen, který v pěti setech porazil zkušeného Steva Darcise. Do závěrečné dvouhry však za domácí nastoupil 21. hráč světa Goffin, který původně neměl hrát kvůli problémům se zády. Bosselovi nedal šanci a porazil ho 6:4, 6:0 a 6:4.

Britům rozhodující třetí bod zařídil Andy Murray, který v utkání týmových jedniček porazil 7:6, 6:3 a 7:6 Johna Isnera. Zatímco nyní hrál skotský tenista na domácí půdě v Glasgow, ke čtvrtfinále pojedou Britové do Francie.

Rozhodující dvouhru zápasu Kazachstán - Itálie při singlovém debutu v této týmové soutěži vyhrál Aleksandr Nědovjesov, který nastoupil jako náhradník a v pěti setech udolal Fabia Fogniniho. Ve světovém žebříčku přitom za Italem, kterému patří 22. příčka, zaostává o více než sto míst.

Mayer udolal Souzu po téměř sedmi hodinách

Rekordních šest hodin a 42 minut trval nedělní zápas Davisova poháru mezi Leonardem Mayerem z Argentiny a Joaem Souzou z Brazílie. Duel, který domácí hráč v Buenos Aires nakonec vyhrál 7:6 (7:4), 7:6 (7:5), 5:7, 5:7 a 15:13, překonal dosavadní maximum ve dvouhře týmové soutěže o dvacet minut. O něj se v roce 1982 postarali John McEnroe a Mats Wilander.

Mayer ukončil souboj jedniček při jedenáctém mečbolu a vyrovnal stav utkání na 2:2. V závěrečné dvouhře pak Argentinci dokonali obrat, Federico Delbonis po nedělním přerušení kvůli tmě zdolal Thomaze Bellucciho ve čtyřech setech a poslal domácí tým do červencového čtvrtfinále proti Srbsku.

O nejdelší zápas v historii Davisova poháru vůbec se v roce 2013 ve čtyřhře postarali Tomáš Berdych a Lukáš Rosol spolu se Švýcary Stanislasem Wawrinkou a Marcem Chiudinellim. Česká dvojice vyhrála po sedmi hodinách a jedné minutě 6:4, 5:7, 6:4, 6:7 (3:7) a 24:22. Od jejich rekordu dělilo Mayera se Souzou 19 minut.

Kanada postoupila přes Japonsko

O poznání kratší průběh měl zápas Kanady s Japonskem. Kei Nišikori sice v souboji s Milosem Raonicem po výhře 3:6, 6:3, 6:4, 2:6 a 6:4 vyrovnal, konečný výsledek 3:2 ale domácím ve Vancouveru zajistil Vasek Pospisil, který si poradil 7:5, 6:3 a 6:4 s Goem Soedou.

Kanada se tak ve čtvrtfinále utká s Belgií, přemožitelé české reprezentace Australané nastoupí proti Kazachstánu, Francie proti Velké Británii a Srbsko proti Argentině.