Hingisová s Mirzaovou triumfovaly i v Miami bez ztráty setu

Bývalá světová tenisová jednička Martina Hingisová ze Švýcarska vyhrála i druhý deblový turnaj s novou spoluhráčkou Saniou Mirzaovou z Indie. V Miami navázaly na triumf z Indian Wells, když ve finále zdolaly stejné soupeřky - Rusky Jekatěrinu Makarovovou a Jelenu Vesninovou porazily tentokrát 7:5, 6:1.

Hingisová s Mirzaovou (ilustrační foto)

Nejvýše nasazený pár sice v prvním setu prohrával 2:5, ale pak získal osm gamů v řadě. Stejně jako v Indian Wells tak švýcarsko-indická dvojice neztratila v soutěži ani jednu sadu.

Čtyřiatřicetiletá Hingisová, která se předloni vrátila k tenisu a startuje výhradně ve čtyřhře, získala 43. deblový titul v kariéře. Tím držitelka 16 grandslamových titulů vyrovnala svou bilanci turnajových triumfů ve dvouhře. Mirzaová si připsala 25. titul ve čtyřhře.

Makarovová s Vesninovou navzdory finálové porážce sesadily z prvního místa pořadí pro Turnaj mistryň ve čtyřhře Lucii Šafářovou a Bethanii Mattekovou-Sandsovou, letošní šampionky Australian Open.