Rubriky:

Tenis

Bouřlivák Kyrgios po incidentu v Montrealu nepřijde o Davis Cup

14. srpna 2015 10:09 - Montreal

Po incidentu na turnaji Masters v Montrealu nepřijde Nick Kyrgios o semifinále Davis Cupu proti britským tenistům v Glasgowě. Kapitán Australanů Wally Masur v reakci na chování dvacetiletého hráče potvrdil, že s ním do týmu nadále počítá. Spíš než trest prý Kyrgios potřebuje pomoc.

Kyrgios dostal za urážlivé výroky směrem ke Švýcarovi Stanu Wawrinkovi od ATP maximální pokutu 10 000 dolarů, o nedlouho později prohrál ve 3. kole s Američanem Johnem Isnerem (5:7 a 3:6). Dalších následků se ve své zemi bát nemusí. Australský kapitán Masur jej bránil.

"Nick zaplatil vysokou pokutu a samozřejmě důsledky se s ním potáhnou déle než jen tento týden. Ale je to mladý kluk, má dobré srdce a ohromný potenciál. Měli bychom mu pomoci ho naplnit," řekl daviscupový kapitán. Potěšilo ho, že se Kyrgios omluvil.

Jednačtyřicátý hráč žebříčku od ATP po zápase s Wawrinkou dostal i další pokutu 2500 dolarů za nevhodný komentář směrem k chlapci, který sbíral míčky. Celková suma 12 500 dolarů (asi 300 tisíc korun) představuje zhruba čtvrtinu částky, kterou dostal v Montrealu jako prémii za postup do 3. kola.

Problémy s disciplínou měl nedávno i druhý mladík a australská jednička Bernard Tomic, který byl po kritice domácího svazu z Davisova poháru vyloučen. Nabídku s funkcionáři na smír odmítl.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis