Živě

Los Davis Cupu přisoudil českým tenistům soupeře, kterého porazili naposledy před 33 lety

24. září 2015 05:38 - Santiago
(Aktualizováno: 24. září 2015 09:05)

Čeští tenisté se v prvním kole Světové skupiny Davisova poháru v příštím roce střetnou s Německem a utkání odehrají 4. až 6. března na půdě svého západního souseda. Rozhodlo o tom noční losování Mezinárodní tenisové federace (ITF) v chilské metropoli Santiagu. S Německem mají tenisté negativní bilanci 4:10.

 

Altaf Qadri, ČTK/AP

Poslední vzájemné střetnutí skončilo po český tým hořce - prohrou v baráži v Liberci 2:3 v roce 2005, která znamenala premiérový sestup ze Světové skupiny. Z výhry se Češi naposledy radovali v sestavě s Ivanem Lendlem před 33 lety.

"Německo v Německu je přijatelný soupeř, i když ve Světové skupině je každé utkání těžké," uvedl Radek Štěpánek na sociálních sítích.

Aktuální německou jedničkou je 33. hráč žebříčku ATP Philipp Kohlschreiber a ve stovce jsou také Benjamin Becker (71.) a osmnáctiletý talent Alexander Zverev (79.), který ale v Davis Cupu ještě ani jednou nenastoupil.

"Mrzí mě, že nezačneme zápasem v Česku, ale budeme cestovat do Německa, které nebude s Kohlschreiberem jednoduchý soupeř," komentoval los kapitán Jaroslav Navrátil na facebooku týmu. "Los mohl dopadnou i hůře, s dalekým cestování. Ale, jak jsem tvrdil předem, existovaly i příznivější alternativy," dodal.

Do baráže už nechtějí

Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila letos prohráli v 1. kole doma s Austrálií a zachránili se mezi elitou po výhře v Indii. V obou zápasech chyběl Tomáš Berdych, který ale v příštím roce svoji účast v úvodním utkání přislíbil. Němci hráli po prohře s Francií v 1. kole rovněž baráž a v té porazili Dominikánskou republiku.

V případě postupu do čtvrtfinále by tenisté hráli s vítězem utkání mezi Francií a Kanadou.

"Věřím v sílu našeho týmu, který má po zkušenosti z Indie velikou motivaci, protože baráž už hrát nechceme!" prohlásil Štěpánek. "Cíl je jasný, udržet Světovou skupinu. Velkou motivací je i případné druhé kolo doma s Francií, které máme co oplácet," dodal vítěz soutěže z let 2012 a 2013.

Los Světové skupiny tenisového Davisova poháru pro rok 2016 - 1. kolo (4. - 6. března):
V. Británie - Japonsko
Srbsko - Kazachstán
Itálie - Švýcarsko
Polsko - Argentina
Francie - Kanada
Německo - ČR
Austrálie - USA
Belgie - Chorvatsko
Další termíny:
čtvrtfinále: 15. - 17. července
semifinále: 16. - 18. září
finále: 25. - 27. listopadu
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.