Rubriky:

Tenis

Živě

Veselého a Plíškovou čeká premiéra v Hopmanově poháru. Postoupí do finále?

1. ledna 2016 11:47 - Perth

Tenisty Jiřího Veselého s Karolínu Plíškovou čeká premiéra v Hopmanově poháru. Soutěž smíšených dvojic se v australském Perthu hraje od 3. do 9. ledna a favority jsou Američané se světovou jedničkou Serenou Williamsovou.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Češi do turnaje vstoupí v neděli soubojem s domácími Jarmilou Gajdošovou a bývalým prvním hráčem světa Lleytonem Hewittem. O dva dny později je ve skupině A čekají Ukrajinci Elina Svitolinová a Alexandr Dolgopolov a na závěr Serena Williamsová s Jackem Sockem. Vítěz skupiny postoupí do finále.

Sportovní speciál 2015 najdete na special.sport.cz/2015

"Nechci brát Hopman Cup úplně jako trénink, ale není to oficiální turnaj. Nejsou za to body, takže to bude víc seznamovací, ale věřím, že oba máme hru na to porazit ty, kteří tam jsou," řekla Plíšková, která nahradila v nominaci Lucii Šafářovou.

Světová jedenáctka Plíšková a Veselý (41. v žebříčku ATP) se znají dobře a dlouho z dob, kdy vyrůstali v Německu. "Bylo nám jedenáct let," vzpomínala Plíšková. Smíšenou čtyřhru si spolu ale nikdy nezahráli. "Já mix normálně nehraju. Teď jsem to hrála na asijské lize, tak jsem aspoň potrénovala a uvidíme, jak nám to půjde," řekla.

Plíškovou prověří hned na úvod roku Williamsová

Na úvod sezóny bude mít Plíšková možnost srovnání s nejlepší hráčkou světa Serenou Williamsovou. "Určitě se těším. Nejde tam jakoby o nic. Nejsou tam body. Je to něco trochu jiného než turnaje, je to týmová soutěž. I kdybych náhodou prohrála, tak hraju s Jirkou Veselým, ten to ještě může zachránit, nebo to můžeme zachránit v mixu. Je to úplně jiná soutěž, bude to dobrá zkušenost," řekla Plíšková.

Skupinu B tvoří druhý australský pár Darja Gavrilovová a Nick Kyrgios, Britové Heather Watsonová a Andy Murray, Francouzi Caroline Garciaová a Kenny De Schepper a německé duo Sabine Lisická s Alexanderem Zverevem.

Hopmanův pohár se hraje od roku 1989. Z českých tenistů ho naposledy vyhráli Petra Kvitová s Tomášem Berdychem v roce 2012. Před nimi triumfovali Petr Korda s Janou Novotnou v roce 1994 a ještě o pět let dříve se vítězi premiérového ročníku stali ještě pod hlavičkou Československa Miloslav Mečíř a Helena Suková.

ČTK

Probojuje se český tým na letošním Hopmanově poháru do finále?


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.