Čeští tenisté přijeli do Třince bez Štěpánka a Rosola

10. července 2016 16:57 - Třinec

Ještě bez Radka Štěpánka a Lukáše Rosola přijel v neděli do Třince vlak s českými tenisty, které čeká čtvrtfinále Davisova poháru proti Francii. Oba zkušení hráči se k Jiřímu Veselému a Adamu Pavláskovi připojí večer.

 

Petr Sznapka, ČTK

"Chtěli být s rodinami. Ještě dnes večer za námi ale přijedou po vlastní ose," řekl novinářům kapitán Jaroslav Navrátil.

Čeští tenisté se v Třinci, proslaveném spíše hokejem, představí poprvé. "Já jsem tu hrál snad ještě jako starší žák, takže to už je pěkná řádka let. Ale párkrát jsem tu byl na hokeji, takže halu znám a vím, že je krásná. Doufám, že i diváci nám budou pomáhat stejně jako v Ostravě a Praze," řekl Navrátil.

Dobre poledne z vlaku, uz jedeme do Trince, kde po 13. hodine na nadrazi autogramiada kapitana, Jirky a Adama.

Zveřejnil(a) Czech Davis Cup Team dne 10. červenec 2016

Jeho svěřenci budou v moderní, dva roky staré Werk Aréně poprvé trénovat už v neděli odpoledne. Kouč se pár dnů smiřuje s tím, že týmu nepomůže Tomáš Berdych. "Bude chybět, to je jasné. Musíme ale respektovat, jak se rozhodl. Letošní sezóna není tak jednoduchá, je tam olympiáda, teď po Davis Cupu má Tomáš hrát Washinhgton, Toronto a Cincinnati. Není už úplně nejmladší a to tělo taky potřebuje odpočívat," řekl Navrátil.

Jenže zdaleka kompletní nebude ani soupeř. Francie přicestuje bojovat o postup do semifinále bez známých jmen Gasqueta, Monfilse a Simona. "To je pro ně ztráta. Pouille je příslib do budoucna, ale čeká ho trochu svazující premiéra v Davis Cupu. Má malou výhodu, že nebude hrát doma, ale my se budeme soustředit, abychom udělali dva body přes něj. A pak se snažit uhrát třetí bod. Tsonga je v aktuální formě těžko k poražení, ale je to Davis Cup a ne turnaj, to bývá nevypočitatelné," řekl Navrátil.

Jeho čtyřlístku ve složení Veselý, Rosol, Pavlásek, Štěpánek se ve vyprodané třinecké hale od pátku do neděle postaví Francouzi Jo-Wilfried Tsonga, Lucas Pouille, Nicolas Mahut a Pierre-Hugues Herbert.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: