Rubriky:

Tenis

Šarapovová nebude hrát na olympiádě, arbitráž rozhodne až v září

11. července 2016 10:43 - Lausanne

Nestartovala na Roland Garros ani ve Wimbledonu a teď přijde bývalá světová jednička i o účast na olympijských hrách v Riu. Mezinárodní sportovní arbitrážní soud (CAS) rozhodne o odvolání ruské tenistky Marie Šarapovové proti dvouletému trestu za doping až v září.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Vítězka pěti grandslamů a bývalá světová jednička měla na letošním Australian Open pozitivní test na meldonium. Dvouletý zákaz činnosti, o němž rozhodla Mezinárodní tenisová federace ITF, platí od 26. ledna.

Šarapovová se v červnu proti trestu odvolala a CAS měl původně vynést verdikt do 18. července. V dnešním prohlášení ale arbitráž uvedla, že si obě strany vyžádaly více času na přípravu, netrvají na zrychleném řízení a dohodly se, že jednání odloží. Rozhodnutí se nově očekává do 19. září.

Devětadvacetiletá ruská tenistka v odvolání napsala, že antidopingová pravidla neporušila vědomě a že tak nespravedlivý a tvrdý trest nemůže přijmout. Žádá proto o zrušení nebo zmírnění postihu.

Šarapovová se v březnu stala první známou sportovní osobností, která oznámila, že měla pozitivní test na meldonium. Později se objevily desítky dalších nálezů, hlavně u sportovců z postsovětských zemí.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis