Rubriky:

Tenis

Doktoři jí nařídili klid. Hlaváčková ale na US Open poletí

17. srpna 2016 19:58 - Praha

Nešetrná smeč Martiny Hingisové z olympijského semifinále tenisové čtyřhry stále trápí Andreu Hlaváčkovou. Po úterním příletu z Ria absolvovala dvě vyšetření, které potvrdily původní diagnózu - zlomeninu v očním oblouku. Od doktorů tak dostala příkaz dodržovat klidový režim.

 

Kirsty Wigglesworth, ČTK/AP

„Dva až tři týdny bych si měla dát úplné volno," potvrdila Hlaváčková, která ale doporučení lékařů úplně do puntíku nedodrží. Grandslamové US Open začíná 29. srpna a desátá deblistka světa chce být u toho.

„Do Ameriky chci odletět v pátek, nebo v sobotu. S profesorem Kolářem jsem se dohodla, že se budu sledovat a uvidí se, jak mi bude. Když se budu cítit v pořádku, ráda bych nastoupila v kvalifikaci singlu, na čtyřhru už bych měla být určitě připravená," ujistila Hlaváčková.

Dlouhé cesty letadlem z Brazílie se trochu obávala, ale průběh prý nebyl tak špatný. Do helikoptéry, která olympioniky přenesla na Lipno, už si ale netroufla. „Bylo mi to líto, ale u vody bych stejně nemohla nic dělat, ani se třeba projet na skluzavce. To by mě trápilo asi víc, než když jsem se na to přivítání dívala jen v televizi."

Levé oko Hlaváčkové už ale nevypadá tak hrůzostrašně jako v Riu. „Otok splaskává, i když lékaři mi tvrdili, že to teď bude trochu víc bolet... Specialista ve Vinohradské nemocnici naštěstí potvrdil, že oko je úplně v pořádku," oddechla si stříbrná medailistka z Londýna 2012.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis