S. Williamsová - Larssonová 6:2, 6:1Williamsová 307. vítězstvím na grandslamu překonala Navrátilovou

New York

Světová jednička Serena Williamsová postoupila hladce do osmifinále US Open a 307. grandslamovým vítězstvím v kariéře překonala rekord Martiny Navrátilové. Americká tenistka deklasovala Švédku Johannu Larssonovou, přemožitelku Denisy Allertové z druhého kola, za rovnou hodinu 6:2, 6:1. I starší ze sester Williamsových Venus se na kurtu příliš dlouho nezdržela. Němku Siegemundovou "přejela" 6:1 a 6:2 a nyní ji čeká Karolína Plíšková. Mezi muži byl k vidění více než čtyřhodinový duel mezi Švýcarem Stanem Wawrinkou a Britem Danielem Evansem. Wawrinka úlohu favorita nakonec zvládl a po setech 4:6, 6:3, 6:7, 7:6 a 6:2 postoupil do další fáze, kde narazí na Ukrajince Marčenka.

Američanka Serena Williamsová na US Open.

Williamsová na turnaji ještě neztratila set a přiblížila se rekordnímu sedmému titulu na US Open. Další soupeřkou čtyřiatřicetileté favoritky bude nenasazená Jaroslava Švedovová z Kazachstánu a Williamsová v případě dalšího vítězného zápasu vyrovná v počtu výher na grandslamech absolutní rekord Rogera Federera.

I starší sestra Sereny Venus se se svou soupeřku nepárala. Za hodinu dvacet porazila šestadvacátou nasazenou Němku Lauru Siegemundovou 6:1 a 6:2. V zápase celkem šestkrát vzala soupeřce servis. "Hrála jsem to, co jsem potřebovala. Měla jsem zápas pod kontrolou a i když jsem ztratila bod, cítila jsem, že je to o.k.," řekla po utkání.

Relativně snadno prošla mezi nejlepších šestnáct turnajová čtyřka Agnieszka Radwaňská z Polska, jež porazila 6:2, 6:3 Francouzku Caroline Garciaovou. Naopak hodně práce měla pátá nasazená přemožitelka Lucie Šafářové Simona Halepová z Rumunska, která Maďarku Timeu Babosovou zdolala po boji 6:1, 2:6, 6:4.

Wawrinka vstupoval do utkání proti šestadvacetiletému Britovi v roli jednoznačného favorita. Svou úlohu nakonec potvrdil, ale až po dramatickém boji. V první konfrontaci těchto tenistů měl navrch v úvodním setu Evans, který jednou prolomil Wawrinkův servis. To samé se událo i v následném dějství. Tentokrát ale Švýcar brejkl Brita. Následující dva sety se rozhodly až ve zkrácených hrách. Poprvé uspěl Evans, podruhé Wawrinka. V rozhodující sadě měl více navrch třetí muž žebříčku ATP, jenž využil hned první mečbol a po čtyřech hodinách a sedmi minutách postoupil do osmifinále, kde ho čeká Ukrajinec Marčenko.

Pouille (24-Fr.) - Bautista (15-Šp.) 3:6, 7:5, 2:6, 7:5, 6:1
Edmund (Brit.) - Isner (20-USA) 6:4, 3:6, 6:2, 7:6 (7:5).
A. Murray (2-Brit.) - Lorenzi (It.) 7:6 (7:4), 5:7, 6:2, 6:3
Wawrinka (3-Švýc.) - Evans (Brit.) 4:6, 6:3, 6:7 (6:8), 7:6 (10:8), 6:2
Nišikori (6-Jap.) - Mahut (Fr.) 4:6, 6:1, 6:2, 6:2,
Marčenko (Ukr.) - Kyrgios (14-Austr.) 4:6, 6:4, 6:1, skreč,
Karlovič (21-Chorv.) - Donaldson (USA) 6:4, 7:6 (7:3), 6:3.
Švedovová (Kaz.) - Čang Šuaj (Čína) 6:2, 7:5
Konjuhová (Chorv.) - Lepchenková (USA) 6:3, 3:6, 6:2.
V. Williamsová (6-USA) - Siegemundová (26-Něm.) 6:1, 6:2.
Čtyřhra - 2. kolo:
Hlaváčková, Hradecká (4-ČR) - Lučičová-Baroniová, Sanchezová (Chorv./USA) 6:4, 4:6, 7:5,
Mirzaová, Strýcová (7-Indie/ČR) - Golubicová, Melicharová (Švýc./USA) 6:2, 7:6 (7:5),
Krejčíková, Siniaková (16-ČR) - Koviničová, Rosolská (Č. Hora/Pol.) 7:6 (7:3), 6:2.
Smíšená čtyřhra - 1. kolo:
Hlaváčková, Kubot (6-ČR/Pol.) - Juraková, Martin (Chorv./Fr.) 7:6 (7:5) 6:3
Krejčíková, Draganja (ČR/Chorv.) - Ostapenková, Marach (Lot./Rak.) 6:1, 6:4
Kudrjavcevová, Lipsky (Rus./USA) - Hradecká, Matkowski (8-ČR/Pol.) 7:5, 6:7 (3:7), 11:9.