Rubriky:

Tenis

Djokovič po třech letech skončil se superkoučem Beckerem

6. prosince 2016 20:45 - Berlín
(Aktualizováno: 6. prosince 2016 21:38)

Srbský tenista Novak Djokovič po sezóně, v níž přišel o post světové jedničky, ukončil podle německých médií spolupráci s koučem Borisem Beckerem. Během tří let s Beckerovou pomocí vyhrál šest grandslamů a dohromady 25 turnajů.

 

Toby Melville, Reuters

Devětadvacetiletý Djokovič angažoval o dvacet let staršího trojnásobného vítěze Wimbledonu v prosinci 2013. Během společného období hvězdný Srb vyhrál dvakrát Australian Open, dvakrát Wimbledon a po jednom titulu získal na Roland Garros a US Open.

Ve druhé polovině letošní sezony však Djokovič ztratil velký náskok v čele žebříčku ATP, částečně i vinou zdravotních potíží. Na prvním místě ho vystřídal Brit Andy Murray.

"Po třech velmi úspěšných letech jsme se s Borisem dohodli na ukončení spolupráce. Cíle, které jsme si na začátku společně stanovili, jsme zcela naplnili," oznámil Djokovič na své webové stránce i sociálních sítích.

Podle informací deníku Bild za rozchodem s Beckerem stojí hlavně španělský mentální kouč Pepe Imaz, který měl na Djokoviče stále větší vliv. V jeho realizačním týmu stále působil i Slovák Marián Vajda, který se srbského tenisty ujal v roce 2006 a dostal ho mezi světové hvězdy.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis