Čtyřhodinová operace se povedla, Kvitová se cítí dobře

21. prosince 2016 12:17 - Vysoké nad Jizerou
(Aktualizováno: 21. prosince 2016 12:25)

Tenistka Petra Kvitová se úspěšně zotavuje po takřka čtyřhodinové operaci, při níž jí lékaři v nemocnici ve Vysokém nad Jizerou sešívali levou ruku, kterou jí ošklivě pořezal neznámý pachatel při úterním přepadení v Prostějově.

 

David W Cerny, Reuters

„Petra se po operaci cítí dobře. Vizita potvrdila, že se operace povedla," oznámil ve středu dopoledne mluvčí tenistky Karel Tejkal. Další informace by měli sdělit sami lékaři na odpoledním brífinku přímo ve Vysokém nad Jizerou.

Zákrok, při němž byly Kvitové sešity šlachy na prstech, byl proveden v Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie, který má v tomto oboru už více než čtyřicetiletou praxi a platí za nejlepší pracoviště v oboru.

Kvitová zde byla hospitalizována poté, co ji v jejím prostějovském bytě napadl v úterý ráno dosud neznámý útočník. Násilník tenistku ohrožoval nožem a Kvitová při snaze o obranu utrpěla vážné řezné rány na levé ruce. Pachatel poté odcizil z bytu několik tisíc korun a poté uprchnul.

Délka rekonvalescence poraněné ruky, v níž Kvitová drží raketu, si vyžádá minimálně čtvrt roku.

bum, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.