Světová tenisová osmička nebude hrát na Australian Open

24. prosince 2016 10:55 - New York

Americká tenistka Madison Keysová se nezúčastní úvodního grandslamového turnaje příštího roku Australian Open. Aktuální světová osmička je po operaci levého zápěstí a do 16. ledna se nestihne na první vrchol sezóny připravit. Oznámila také, že obnovila trenérskou spolupráci s bývalou světovou jedničkou Lindsay Davenportovou.

 

Profimedia.cz

Účastnice říjnového Turnaje mistryň Keysová se artroskopickému zákroku podrobila hned po skončení sezóny na začátku listopadu. "Byla to krátká operace, netýkala se šlach a proběhla velmi hladce," uvedla jednadvacetiletá hráčka, jež vloni v Melbourne postoupila až do semifinále a letos tam stejně jako i na všech ostatních grandslamech hrála osmifinále.

Keysová hraje pravou rukou, ale levačku využívá při bekhendu. Návrat nechce uspěchat. "Chci tomu dopřát čas, abych byla stoprocentně připravena hrát znovu na nejvyšší úrovni," vysvětlila rozhodnutí vynechat důležitý turnaj.

Na návrat ji připraví čtyřicetiletá Davenportová, pod jejímž vedením v roce 2015 dosáhla dosud největších úspěchů. Vedle semifinále v Melbourne tehdy hrála i čtvrtfinále ve Wimbledonu. V této sezoně vedl Keysovou Thomas Hogstedt. "Těším se, že budu znovu pracovat s Lindsay. Pomohla mi v minulosti dosáhnout skvělých výsledků a jsme perfektní tým," řekla Keysová.

ČTK

O2 Sport S. Williamsová - Siniaková dnes 14:00
20210518T14:00:00+0200
S. Williamsová vs. Siniaková
S. Williamsová vs. Siniaková
S. Williamsová
Siniaková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.