Rubriky:

Tenis

Djokovičovi tekly nervy. Kdybych tohle udělal já, vyloučí mě do roku 2025, čertí se Kyrgios

9. ledna 2017 10:51 - Dauhá

Dokázal si, že znovu může být nejlepší. Srbský tenista Novak Djokovič ve finále v Dauhá ukončil 28zápasovou vítěznou sérii světové jedničky Andyho Murrayho, což je pro Srba před Australian Open obrovská vzpruha. Kromě výsledku a výkonu se ale nyní hodně propírá Djokovičovo chování na kurtu v sobotním finále a adekvátnost jeho potrestání.

sntv

Temperamentnímu rodákovi z Bělehradu během třísetového dramatu dokonce rozhodčí Carlos Bernardes udělil trestný fiftýn za rozmlácení rakety v koncovce druhé sady. Tomu totiž předcházelo varování za to, že bývalá světová jednička vztekle nastřelila míček do publika.

Míček sice neletěl nijak prudce, přesto prosvištěl kolem čárového rozhodčího a trefil divačku v loži u kurtu, což by mohlo na základě pravidel dát důvod rozhodčímu k hráčově diskvalifikaci z utkání.

Djokovič svého činu po zápase litoval a přiznal, že za něj vyfasoval pokutu, jejíž výše však není známa.

Kyrgios reagoval na Twitteru

„Určitě jsem nechtěl nikoho trefit. Prostě se to stalo. Naštěstí jsem nedostal vyšší pokutu. Musím být s tímhle opatrnější. Přiznávám, že tohle byla ode mě chyba," sypal si popel na hlavu po zisku titulu.

Benevolentnější přistup k prohřeškům dvanáctinásobného grandslamového šampióna však opět nedal spát australskému hříšníkovi Nicku Kyrgiosovi. „Kdybych udělal tohle já, vyloučí mě do roku 2025," upozorňoval na z jeho pohledu dvojí metr notorický průšvihář, jenž naposledy vyfasoval osmitýdenní trest od ATP za ostudně vypuštěný zápas v Šanghaji.

Není to poprvé, co se Kyrgios takto ozval v souvislosti s Djokovičovým chováním. Na květnovém French Open sudí Carlos Ramos udělil Kyrgiosovi varování, když Australan řval na sběrače "ručník". Tenista označil rozhodčího verdikt za „totální kravinu" a po utkání řekl, že by to byl hrozný „cirkus", kdyby strčil rozhodčího způsobem, jakým to udělal pár dnů předtím v Římě Djokovič.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis