Rubriky:

Tenis

Hrůza. Tohle jsem ještě nezažila, žasla Strýcová

11. ledna 2017 11:14

Zatímco Česko už několik dní pohlcuje mráz, na opačné polokouli spaluje tenisty nemilosrdný žár. Barbora Strýcová se musela při středečním vítězství ve čtvrtfinále v Sydney nad bývalou světovou jedničkou Caroline Wozniackou 7:5, 6:7 a 6:4 strávit v náročném vedru tři a půl hodiny, a i pro tak zkušenou hráčku šlo o dosud nepoznané pocity.

Video již není dostupné

sntv

„Je mi teď zima," vtipkovala plzeňská rodačka po vyčerpávající bitvě v pozápasovém rozhovoru na kurtu. Pak už vážněji dodala. „V takovém vedru jsem ještě nehrála, je to hrůza," postěžovala si s úsměvem na tváři.

„Ale jsem šťastná, že jsem zápas dotáhla k vítězství. Jsem strašně vyčerpaná. S Caroline hrajeme vždycky náročné zápasy, tenhle byl z nich ale nejtěžší," dodala česká reprezentantka.

Porážku i drsné podmínky s nadhledem a vtipem komentovala i Wozniacká: „V takovém počasí si snažíte představovat, že jste na pláži a pijete Piňa Colady. Musíte se s tím mentálně poprat, ale tentokrát bylo fakt hodně velké horko. Pozitivní je, že toho teď můžu sníst, kolik chci, protože jsem spálila spoustu kalorií."

Výheň v Olympijském parku v Sydney zaskočila i muže. Také Lucemburčan Gilles Müller po vítězství nad domácím Matthewem Bartonem přiznal, že v tak těžkých podmínkách ještě nikdy nehrál.

Kolaboval i mobil

„Obzvlášť na konci druhého setu, jsem si říkal: Ježíši, já vůbec nevím, jestli budu schopný ten zápas dohrát," řekl listu Sydney Morning Herald s tím, že teploty přes 40 stupňů Celsia nezvládl ani jeho mobilní telefon.

„Měl jsem ho ve stínu v tašce, ale když jsem přišel do šatny a chtěl se na něj podívat, displej hlásil: ´Je příliš horko, telefon musí být zchlazen´. To jsem ještě nikdy neviděl."

Müller se také obával o zdraví staršího muže, jenž měl za úkol během výměn stran držet velký slunečník nad tenistovou hlavou. „Všiml jsem si ho a říkal jsem si, že doufám, že je OK. Protože v jeden moment mi přišlo, že zavírá oči. Měl jsem o něj strach," dodal.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis