Rubriky:

Tenis

Daviscupová reprezentace v troskách. Už se omluvil i Berdych

18. ledna 2017 08:35 - Melbourne

Hodně kritická už je situace české tenisové reprezentace před úvodním kolem Davisova poháru v Austrálii. Z účasti se totiž omluvila i jednička Tomáš Berdych. Světová desítka to oznámila po vítězství ve druhém kole Australian Open.

 

Andy Brownbill, ČTK/AP

Kapitán Jaroslav Navrátil se tak ocitl ve svízelné situaci, protože už se mu z klání, které hostí od 3. do 5. února melbournský stadión Koyong, dříve omluvili Lukáš Rosol a Adam Pavlásek.

"Taková je realita. Nic z toho mě nepřekvapilo. Nejsou to informace, které bych předem nevěděl," řekl ČTK Navrátil. "Jednám dále s hráči, kteří připadají v úvahu a nominaci oznámím příští týden," dodal s tím, že jako vždy zveřejní kvarteto deset dnů před losem, tedy příští středu.

Naposledy s výpraskem

Jedničkou týmu nejspíše bude Jiří Veselý, kterého doplní zkušený Radek Štěpánek. Premiéra pak zřejmě čeká Jana Šátrala (164. v žebříčku ATP) či Zdeňka Koláře (238.).

Dvojnásobný daviscupový vítěz Berdych chce mít více času na odpočinek. "Rozhodl jsem se tak vzhledem k tomu, co mám všechno za sebou. Čeká mě dlouhá sezona, musím dbát pečlivě na svůj program," řekl jednatřicetiletý hráč novinářům v Melbourne.

Berdych nastoupil v Davis Cupu v 29 zápasech českého týmu a má na kontě 50 výher a 17 porážek. Ve dvouhře má bilanci 29:15 a ve čtyřhře 21:2. Od roku 2003 hrál soutěž nepřetržitě jedenáct let a byl strůjcem triumfů v letech 2012 a 2013. Loni hrál jen první kolo a předloni chyběl.

Tenisté nastoupili bez Berdycha v prvním kole naposledy předloni právě proti Austrálii a doma v Ostravě prohráli. Poté se zachraňovali v baráži.

V Austrálii bude hrát český tým poprvé od roku 1997 a i tehdy měl výrazně oslabenou sestavu. Na čtvrtfinále do Adelaide nejeli Petr Korda, Bohdan Ulihrach, Daniel Vacek ani Ctislav Doseděl a Češi prohráli jasně 0:5.

ČTK, Sport.cz

Má česká daviscupová reprezentace v Austrálii šanci bez Tomáše Berdycha?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis