Murray - Querrey 6:4, 6:2, 6:4Murray stále neztratil ani set

První tenista světa Brit Andy Murray na Australian Open stále neztratil ani set. Američana Sama Querreyho ve třetím kole porazil 6:4, 6:2 a 6:4. V osmifinále loňský finalista úvodního grandslamu sezony narazí na Němce Mischu Zvereva.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

I Murray a Wawrinka postupují na Australian Open dálVideo: sntv

Sestřihy z Australian Open, třetí kolo. Vandewegheová - Bouchardová a další zápasy

Devětadvacetiletý Murray si sice v předchozím utkání s Rusem Andrejem Rubljovem vyvrtnul pravý kotník, proti Querreymu však hrál zcela bez omezení. "Pohyboval jsem se lépe než v prvních dvou zápasech, což je pro mě pozitivní," řekl svěřenec Ivana Lendla. Utkání měl pod kontrolou a menší drama favorit připustil až ve třetím setu, v němž poprvé ztratil podání a dovolil soupeři vyrovnat na 2:2.

Murray na Australian Open usiluje po pěti prohraných finále o první titul v kariéře. Nyní se mu po vypadnutí obhájce titulu Srba Novaka Djokoviče, který ho v Melbourne porazil v duelu o trofej čtyřikrát, otvírá šance uspět. "Neřeším to. Nic se jeho vyřazením zatím nemění, to by mělo efekt až ve finále," řekl Murray, který na grandslamech dosud triumfoval dvakrát ve Wimbledonu a jednou na US Open.

Tenisový turnaj Australian Open v Melbourne (tvrdý povrch, dotace 50 miliónů australských dolarů):