Rubriky:

Tenis

Strýcová je po prohře frustrovaná. Bára je skvělá hráčka, pochválila ji Serena

23. ledna 2017 13:55 - Praha

Bojovala, přesto nakonec padla. Barbora Strýcová v osmifinále Australian Open světovou dvojku Serenu Williamsovou hodně potrápila, a i když po setech 5:7 a 4:6 prohrála a nepostoupila, fanoušci její výkon ocenili bouřlivým potleskem.

„Jsem frustrovaná, mám pocit, že vždy záleží na Sereně. Když má dobrý den, tak nemáte moc šanci, protože hraje tak dobře a tak rychle, že je těžké se dostat do rytmu. Její míče jsou dlouhé a rychlé a těžko se vrací zpátky přes síť,“ řekla na tiskové konferenci Barbora Strýcová.

„Měla jsem pocit, že jsem hodně blízko a přitom pořád daleko. Hodně jsem bojovala,“ dodala třicetiletá česká tenistka. Klíčový byl podle ní první set. „Kdybych za stavu 4:3 a 15:15 zaservírovala líp, mohlo to být 30:15. Třeba bych to dotáhla na 5:3 a pak se mohlo stát cokoliv,“ pravila Strýcová s tím, že i tak byla Američanka celý zápas lepší hráčkou. „Nefungoval mi servis a proti Sereně musíte skvěle podávat,“ uzavřela rodačka z Plzně.

To pětatřicetiletá Serena Williamsová byla trochu jiného názoru. „Nebyl to můj nejlepší den. Tenhle zápas byl mnohem těžší než ty v předchozích kolech,“ prohlásila na tiskové konferenci vítězka dvaadvaceti grandslamů. „Barbora hrála dobře, hodně míčů vrátila. Je to chytrá a skvělá hráčka,“ pochválila Strýcovou.

„Nefungoval mi příliš servis. Jsem ráda, že když se mi nepovedlo podání, našla jsem nějaký plán B. Je dobré zjistit, že mohu předvést slušný výkon, i když mám mizernou úspěšnost prvního servisu,“ dodala Williamsová, která tak v Melbourne může dál útočit na sedmý titul z Australian Open. Zastavit se jí pokusí ve čtvrtfinále devátá hráčka světa, Britka Johanna Kontaová.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis