Rubriky:

Tenis

Lídrem Australanů v DC proti Česku bude Kyrgios

24. ledna 2017 09:35 - Melbourne
(Aktualizováno: 24. ledna 2017 09:59)

Australští tenisté nastoupí v prvním kole Davisova poháru proti Česku s Nickem Kyrgiosem, Samem Grothem a deblovým specialistou Johnem Peersem. Poprvé v kariéře se do týmu kapitána Lleytona Hewitta dostal Jordan Thompson.

 

Issei Kato, Reuters

Lídrem domácího týmu v duelu, který bude od 3. do 5. února hostit Kooyong Lawn Tennis Club v Melbourne, by měl být Kyrgios. Jednadvacetiletý tenista, jenž je ale nechvalně proslulý svou náladovostí, figuruje ve světovém žebříčku na 13. místě.

Ve výběru chybí australská dvojka Bernard Tomic, jenž se z nominace omluvil. Debut si tak odbude žebříčková trojka Thompson, kterému v pořadí ATP patří 76. příčka. Čtyřhru potáhne světová devítka deblového žebříčku Peers, doplnit by ho mohl Groth (59. v žebříčku čtyřhry/162. ve dvouhře).

Jedničkou oslabeného českého týmu nejspíš bude Jiří Veselý, kterého doplní zkušený Radek Štěpánek. Nejlepší český tenista Tomáš Berdych se omluvil, hrát nebudou ani Adam Pavlásek a Lukáš Rosol. Kapitán Jaroslav Navrátil, jenž dnes oznámí nominaci, tak zřejmě premiérově povolá Jana Šátrala (164. v žebříčku ATP) či Zdeňka Koláře (238.).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis