Rubriky:

Tenis

Kyrgios se po krachu na grandslamu těší na Davis Cup s Čechy

31. ledna 2017 12:03 - Melbourne

Po brzkém vyřazení z domácího grandslamu se australský tenista Nick Kyrgios těší na víkendový Davisův pohár s Čechy. V roli jedničky hostitelského týmu nechce v areálu Kooyong zklamat a věří, že týmová soutěž mu pomůže dostat se do pohody a získat ztracené sebevědomí.

 

Aaron Favila, ČTK/AP

Jednadvacetiletá kontroverzní hvězda Kyrgios na Australian Open před dvěma týdny vypadl už ve druhém kole. Nad Italem Andreasem Seppim vedl 2:0 na sety, měl mečbol, ale prohrál. Část fanoušků ho na kurtu vypískala.

"Tento týden pro mě bude dost zásadní, vlastně pro celou kariéru. Věřím, že mě Davis Cup dostane do celkové pohody. Jsem rád s těmahle klukama, trénovat společně a připravovat se, to mě baví. Většinou když jsem sám, mám problém najít motivaci," přiznal patnáctý hráč světového žebříčku.

Ztracený zápas se Seppim ho dlouho mrzel a souhlasil s názory odborníků, že potřebuje najít trenéra. "Mám v hlavě pár potenciálních koučů, ale hledám toho pravého člověka," řekl.

Hewitt pomohl

Poté co vyhořel na grandslamu v Melbourne Parku, trénoval v Miami. Hodně mu prý pomohl bývalý skvělý tenista a nynější daviscupový kapitán Lleyton Hewitt. O dlouhodobější koučování Kyrgiose ale někdejší světová jednička nemá zájem.

"Vrátil jsem se domů, do týmového prostředí, na to všechno jsem se těšil. Koleno už mě nebolí, jsem připraven," hlásil Kyrgios před úvodním pátečním soubojem. V něm by měl Kyrgiose vyzvat český nováček Jan Šátral.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis