Rubriky:

Tenis

Djokovič: Finále mezi Federerem a Nadalem bylo vrcholem sezóny

2. února 2017 16:25 - Praha

Ačkoli v Melbourne vypadl překvapivě už ve druhém kole a nemohl tak přidat do své sbírky rekordní sedmý titul z Australian Open, na finále mezi Rogerem Federerem a Rafaelem Nadalem pěl srbský tenista Novak Djokovič jen samou chválu.

 

Profimedia.cz

„Nejsem překvapený, že Federer vyhrál titul. Když je zdravý, můžete od něj očekávat, že bude hrát na té nejvyšší úrovni,“ vrátil se Novak Djokovič k nedělnímu finále na Australian Open v rámci tiskové konference před Davis Cupem.

„Šest měsíců byl mimo kurty kvůli zranění. Do turnaje vstoupil svěží, předváděl vynikající tenis a já mu můžu jen pogratulovat,“ řekl devětadvacetiletý Srb s tím, že finálová bitva mezi Federerem a Nadalem bude podle něj patřit k těm nejlepším zápasům letošního roku.

„Jejich finále bylo jedním ze sportovních vrcholů sezóny. Oba hráli velmi dobře a ukázali, že jsou opravdovými šampióny nejen na kurtu ale i mimo něj, uvedl dále pro web daviscup.com dvanáctinásobný grandslamový vítěz.

Rodák z Bělehradu je jediným tenistou ze světové desítky, který se o nadcházejícím víkendu rozhodl reprezentovat svou zemi a představí se v Davis Cupu proti Rusku. „Jsem velmi rád, že jsem zpátky. Jsme dobří přátelé a v týmu panuje vždy skvělá atmosféra,“ uzavřela světová dvojka.

vk, Sport.cz, Právo

  Kr. Plíšková - L. Fruhvirtová dnes 14:30
20200810T14:30:00+0200
Kr. Plíšková vs. L. Fruhvirtová
Kr. Plíšková vs. L. Fruhvirtová
Kr. Plíšková
L. Fruhvirtová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis