Japonsko - Francie 1:4Francie, USA a Srbsko jsou dalšími čtvrtfinalisty Davisova poháru

Tenisté Francie, Spojených států amerických a Srbska mají už po dnešních čtyřhrách jistý postup do čtvrtfinále Davisova poháru. Pro Francouze získali rozhodující třetí bod v duelu v Japonsku Pierre-Hugues Herbert, Nicolas Mahut. V závěrečných dvouhrách zaznamenal čestný úspěch Japonců Yasutaka Učijama. Srbsku zajistili vítězství v 1. kole hrající kapitán Nenad Zimonjič-Viktor Troicki a Spojeným státům americkým dvojice Johnson,Sock.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání čtyřhry Argentina - Itálie v DCVideo: sntv

Blízko vyřazení byli dnes obhájci titulu z Argentiny, kteří se musí obejít bez strůjce loňského úspěchu Juana Martína del Potra. Pár Carlos Berlocq, Leonardo Mayer odvrátil v Buenos Aires porážku ve více než čtyřhodinovém duelu s italskou dvojicí Simone Bolelli, Fabio Fognini až ve zkrácené hře pátého setu, kterou vyhráli 9:7.

Takřka čtyři a půl hodiny bojovali ve čtyřhře o vítězství i Chorvaté, kteří se v utkání se Španělskem ujali před nedělními dvouhrami vedení 2:1. Marin Draganja a Nikola Mektič zdolali jmenovce Feliciana a Marca Lópezovy 6:4 v pátém setu.

1. kolo Světové skupiny tenisového Davisova poháru:
Niš: Srbsko - Rusko 3:0
Troicki, Zimonjič - Kravčuk, Kuzněcov 6:3, 7:6 (7:3), 6:7 (5:7), 6:4.
Buenos Aires: Argentina - Itálie 1:2
Berlocq, Mayer - Bolelli, Fognini 6:3, 6:3, 4:6, 2:6, 7:6 (9:7).
Osijek: Chorvatsko - Španělsko 2:1
Mektič, Draganja - F. López, M. López 6:7 (6:8), 7:6 (9:7), 7:6 (7:5), 2:6, 6:4.
Frankfurt n. M.: Německo - Belgie 1:2
A. Zverev, M. Zverev - Bemelmans, De Loore 3:6, 6:7 (4:7), 6:4, 6:4, 3:6.
Tokio: Japonsko - Francie 1:4
Sugita, Učijama - Herbert, Mahut 3:6, 4:6, 4:6.
Nišioka - Mahut 1:6, 1:1, skreč Nišioka
Učijama - Herbert 6:4, 6:4
Ottawa: Kanada - Velká Británie 1:2
Pospisil - Edmund 6:4, 6:1, 7:6 (7:3),
Nestor, Pospisil - Inglot, J. Murray 6:7 (1:7), 7:6 (7:3), 6:7 (3:7), 3:6.