Rubriky:

Tenis

Mám z čeho vybírat a to je naše výhoda, pochvaluje si fedcupový kapitán Pála

8. února 2017 07:35 - Ostrava

První tým světového tenisového žebříčku proti devátému. Víkendový souboj úvodního kola Fed Cupu v Ostravě mezi obhájkyněmi prvenství z Česka a Španělkami má jasného favorita. Kapitán českého týmu Petr Pála ale varuje: „Mají silného debla a hráčku první světové desítky. A i když jsme lehkými favority, v týmových soutěžích je všechno možné. Mohli jsme vidět v minulých dnech na různých místech světa v Davis Cupu, jak se to všechno může zamotat,“ řekl Pála.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Ačkoliv neměl Pála v úterý před polednem k dispozici kompletní sestavu, protože stále čekal na příjezd Lucie Šafářové a Kateřiny Siniakové, už přemítal, koho poslat do sobotních úvodních dvouher. „Něco už v hlavě třeba mám, ale ještě nejsme v Ostravě kompletní, tak nemůžu nic říkat," pousmál se na tradiční otázkou Pála.

Jedno ale ví český kapitán téměř jistě. Benjamínek týmu dvacetiletá Kateřina Siniaková v sobotu hrát s největší pravděpodobností nebude. „Opravdu nečekám, že by Katka měla nastoupit v sobotní dvouhře. Jsem ale rád, že tady bude. Je taky vysoko na žebříčku, a zaslouží si tady s námi být, trochu si to okoukat. Věřím, že bude v budoucnu platnou hráčkou," poznamenal na adresu 41. hráčky ženského světového žebříčku Pála.

V Ostravě není kvůli poraněné ruce Petra Kvitová, větší šanci zasáhnout do dvouher má tak Barbora Strýcová. „Tak samozřejmě, je sedmnáctá na světě, ale ještě jsem se o tom s holkama nebavil, tak těžko se o tom můžu bavit s vámi," odmítl cokoliv naznačit Pála.

I přes absenci Kvitové má Pála z čeho vybírat. Jedničkou týmu je světová trojka Karolína Plíšková, o post dvojky se poperou světová sedmnáctky Strýcová a fedcupem protřelá Šafářová, která se do týmu vrací po roční pauze. „Jsem ale moc rád, že ten tým je tak silný i bez Petry. Holky zase chtějí hrát, předvést se doma, reprezentovat. Moc si toho vážím," řekl Pála.

Všechny čtyři tenistky mohou v případě potřeby nastoupit i v závěrečné čtyřhře. „Máme několik variant do dvouhry, kdyby se něco stalo, nebo se hrály dlouhé zápasy. Máme i více variant do čtyřhry a to by měla být naše velká výhoda," upozornil český nehrající kapitán.

tom, Sport.cz, Právo

Postoupí české tenistky přes Španělsko do semifinále Fed Cupu?

Zrušit


Fed Cup 2017

 • Čtvrtfinále

 • 11.02.17      13:00 Ostrava
  Česká republika Česko Španělsko Španělsko
  3:2
 • 11.02.17      13:00 Maui
  Spojené státy USA Německo Německo
  4:0
 • 11.02.17      13:00 Minsk
  Bělorusko Bělorusko Nizozemsko Nizozemsko
  4:1
 • 11.02.17      13:00 Ženeva
  Švýcarsko Švýcarsko Francie Francie
  4:1
 • Semifinále

 • 22.04.17      13:00 Saddlebrook
  Spojené státy USA Česká republika Česko
  3:2
 • 22.04.17      13:00 Minsk
  Bělorusko Bělorusko Švýcarsko Švýcarsko
  3:2
 • Finále

 • 11.11.17      13:00
  Spojené státy USA Bělorusko Bělorusko
  3:2

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis