Rubriky:

Tenis

Pála sní o další trofeji. Bylo by divné, kdyby kapitán neměl motivaci, říká

10. února 2017 18:51 - Ostrava

Vede mimořádně úspěšnou generaci českých tenistek, v roli kapitána rozjíždí Petr Pála už desátý fedcupový ročník. Touha po dalších triumfech ho ale rozhodně neopouští. „Pořád je to něco výjimečného získat trofej,“ říká před duelem prvního kola proti Španělkám.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Pětkrát za šest let jste zažil triumfální oslavy, je pro vás vždycky těžší startovat zase novou fedcupovou sezónu?

Holky hrají po dlouhé době doma. Tím, že v týmu byly pokaždé různé hráčky, tak je motivace velká. To by bylo divné, že by motivaci neměl kapitán, když ji mají hráčky. Pořád je to něco výjimečného získat trofej. Tlak je velký, ale holky to zvládají výborně, dá se říct, že je to koření jejich kariéry.

Dáváte ještě nějakou váhu losu?

Když to člověk nemůže ovlivnit, tak nemá smysl se v tom babrat. Někdy bych chtěl, aby začínala naše jednička, protože jde druhý den jako první. Ale nebudeme se tím trápit.

Jaký je tedy plán proti španělské hvězdě Muguruzaové, která ve fedcupových dvouhrách neztratila ani set?

Asi je čas vzít jí ten první a uvidíme, jak se s tím popere ve druhém... Je to tenistka, co je v desítce, vyhrála grandslam a na dalším byla ve finále. Bára proti ní nenastupuje jako favoritka, ale jako hráčka, která tam může uspět a s tím do toho musí jít.

Co proti španělské jedničce funguje?

Máme informace z různých zápasů, teď se musíme dohodnout, co na ni bude platit. Může stačit Bářin standardní výkon, ale taky se může stát, že bude hrát skvěle a nemusí vyhrát. Bude záležet, jak se Muguruzaové, která hraje rychle a nátlakově, bude dařit. Bára musí nějak narušit ten její rytmus, zahrát čop, krátký balon. Nemůže hrát levá pravá a pálit do toho.

Plíšková je ale ve druhé dvouhře jednoznačnou favoritkou, souhlasíte?

Kája je zkušená ve Fed Cupu, i ta její hra by měla na soupeřku platit. Bude důležité, aby se Kája cítila komfortně.

Na neděli ale máte žolíka v podobě zkušené Šafářové, cítíte to tak?

Člověk je rád, že má další hráčku, která může být připravená v neděli nastoupit do dvouhry i do deblu. Uvidíme, co se bude dít v sobotu, sedneme si a rozhodneme se.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis