Kristýna Plíšková - Matteková-Sandsová 6:0, 6:3Famózní start Kristýny Plíškové v Indian Wells, soupeřce povolila jen tři hry

Indian Wells

Tenistka Kristýna Plíšková vstoupila do turnaje v Indian Wells suverénní výhrou. Američanku Bethanii Mattekovou-Sandsovou v 1. kole porazila 6:0, 6:3.

Kristýna Plíšková zvládla vstup do turnaje v Indian Wells skvěle

Sestra světové trojky Karolíny Plíšková hraje na turnaji v Indian Wells, který je někdy nazýván pátým grandslamem, poprvé v kariéře přímo v hlavní soutěži a poprvé v ní také uspěla. Vloni po postupu z kvalifikace v 1. kole ztroskotala, tentokrát ale nezaváhala. První set vyhrála nad deblovou partnerkou Lucie Šafářové bez ztráty gamu za 25 minut, ve druhé sadě získala podání soupeřky dvakrát a po hodině a deseti minutách proměnila první mečbol.

Jen dvě hry ztratila v úvodním utkání Mónica Puigová z Portorika. Olympijská vítězka z Ria de Janeiro porazila domácí Danielle Colinsovou 6:0, 6:2 a ve druhém kole se utká s třetí nasazenou Karolínou Plíškovou, která v pavouku zaujala místo po odhlášené jedničce Sereně Williamsové. "Není to pro mne velká změna. Počítala jsem s těžkou soupeřkou, pokud se dostanu do druhého kola, a těžkou soupeřku taky budu mít," konstatovala Puigová, jež všechny tři předchozí duely s Plíškovou prohrála.

Kristýna Plíšková se o postup do 3. kola utká s Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska. Jediný vzájemný zápas s ní vloni v Katovicích prohrála. Sedmnáctou nasazenou Barboru Strýcovou, která měla v úvodním kole stejně jako Karolína Plíšková volný los, čeká Sara Erraniová. Vzájemnou bilanci vede Italka 7:2.