Rubriky:

Tenis

Štěpánek po operaci! Bolest ho vrátila přes oceán. Pauza! A pak...

25. března 2017 18:09 - Praha

Tenista Radek Štěpánek je po operaci bederní páteře a čeká ho tříměsíční pauza. Osmatřicetiletý dvojnásobný vítěz Davisova poháru podstoupil zákrok, aby se zbavil chronických problémů, a doufá v další návrat.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Tak jsem po operaci zad, abych byl zase co nejdříve zpět," napsal na facebooku k fotografii z nemocničního lůžka.

Loňský tenisový rok ukončil koncem října kvůli zranění zad. V této sezóně hrál jen v lednu v Dauhá a na Australian Open. V Davisově poháru proti Austrálii začátkem února už nemohl nastoupit kvůli dalším problémům se zády a bolesti, která mu vystřelovala do nohy.

Po návratu z Melbourne se léčil, cvičil a doufal v návrat. Dokonce odletěl do Ameriky a plánoval hrát v Indian Wells a Miami.

"Chronické problémy se zády mě nakonec otočily zpět přes oceán. Ten důvod byl prostý, chci si svou tenisovou kariéru prodloužit, a tak jsem se teď rozhodl obětovat tři měsíce," líčil dále.

Tak jsem po operaci zad, abych byl zase co nejdříve zpět. Do Ameriky jsem sice odcestoval, ale chronické problémy se zá...

Zveřejnil(a) Radek Stepanek dne 25. březen 2017

Bronzového medailistu ze smíšené čtyřhry na loňské olympiádě v Riu de Janeiro si vzal do péče neurochirurg Jiří Chrobok v nemocnici Na Homolce. "Ve čtvrtek odpoledne mi provedl v oblasti bederní páteře mikrooperaci," uvedl Štěpánek.

"Zvládl to výborně, oba se smějeme," napsal dále tenista . "Už teď se strašidelně těším, až se postavím, pustím do rehabilitace a přípravy, protože ještě v létě chci na kurty!"

vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis