Berdychovi stačila k postupu půlhodina, čeká jej Federer

Necelou půlhodinu potřeboval Tomáš Berdych k premiérovému postupu do osmifinále Roland Garros. Dvacetiletý český tenista vyhrál nad Nicolasem Kieferem první set 6:1 a poté jeho německý soupeř utkání vzdal. S Berdychem prohrál celkově potřetí, poprvé však na turnaji - minulý týden na něj nestačil na Světovém poháru družstev, loni mu podlehl v Davis Cupu.

Berdycha čeká stejně jako krajanku Vaidišovou ve čtvrtém kole světová jednička. Rodák z Valašského Meziříčí narazí na Rogera Federera, jenž se však na postup do osmifinále nadřel. Chilský olympijský vítěz Nicolas Massu mu dokázal jako první na turnaji vzít set, ale nakonec po dvou a půl hodinách prohrál 1:6, 2:6, 7:6 a 5:7.

Se světovou jedničkou Federerem se Berdych dosud utkal dvakrát. Na olympijských hrách v Aténách ho senzačně porazil ve druhém kole, loni na antuce v Hamburku prohrál hladce ve dvou setech.

Vaidišová narazí stejně jako na Australian Open na Amélii Mauresmovou. Sedmnáctiletá Vaidišová dnes vyřadila jinou domácí hráčku Aravane Rezaiovou, jež postoupila až do třetího kola z kvalifikace. Šestnáctá nasazená Češka neznámou soupeřku porazila po divokém průběhu 6:1, 6:7 a 6:0.

Ondrášková nestačila na Hingisovou, pak ji chválila

Zuzana Ondrášková ve druhém kole French Open nestačila na dvanáctou nasazenou Martinu Hingisovou. Se Švýcarkou prohrála za necelých 50 minut 1:6 a 3:6, přičemž do poloviny druhého setu bylo utkání naprosto jednostrannou záležitostí. Od stavu 1:4 v druhé sadě se ale Ondrášková zlepšila a místy dostala Hingisovou pod tlak. Na zvrat to ale nestačilo.

Podle Ondráškové je teď Hingisová možná ještě lepší než před pauzou. "Je dobře, že se vrátila, hraje opravdu jiný tenis než ty Rusky nebo Williamsky, které do toho jenom perou. Hraje chytrý tenis, pohledný, má to hlavu a patu. Možná má šanci to tady vyhrát," ocenila soupeřku česká tenistka.

Na Robreda už Dlouhý neměl

Třetí kolo znamenalo konečnou pro Lukáše Dlouhého, který skončil na raketě sedmého nasazeného Tommyho Robreda. Španělský přemožitel Tomáše Zíba z prvního kola dnes vyhrál 6:1, 6:4 a 6:2.

Češi na French Open 2006
Muži, dvouhra - 3. kolo:
Robredo (7-Šp.) - Dlouhý (ČR) 6:1, 6:4, 6:2, Berdych (20-ČR) - Kiefer (13-Něm.) 6:1 skreč.
Muži, čtyřhra - 2. kolo:
Hernych, Škoch (ČR) - Landsberg, Söderling (Švéd.) 6:2 skreč, Rusedski, Zíb (Brit./ČR) 6:1, 2:6, 8:6, Benneteau, Mahut (Fr.) - Čermák, Friedl (10-ČR) 7:6, 6:4.
Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Hingisová (12-Švýc.) - Ondrášková (ČR) 6:1, 6:3.
Ženy, dvouhra - 3. kolo:
Vaidišová (16-ČR) - Rezaiová (Fr.) 6:1, 6:7 (6:8), 6:0.
Ženy, čtyřhra - 1. kolo:
M. Navrátilová, Huberová (USA/RSA) - G. Navrátilová, Paštiková (ČR) 6:3, 6:1, Benešová, Strýcová (ČR) - Li Tching, Sun Tchien-tchien (14-Čína) 4:6, 7:6 (7:3), 6:4.