Rubriky:

Tenis

Nejsem Pan Perfektní, říká legendární tenista a už se těší na travnatou část sezóny

20. dubna 2017 10:20 - Praha

I když si teď dal několik týdnů od tenisu pauzu, na návrat na kurty se už těší. Roger Federer nyní po třech letošních turnajových triumfech odpočívá, pomalu už však také spřádá plány na část sezóny, která se odehraje na jeho oblíbeném povrchu, trávě. „Chci se zase pořádně připravit, abych na trávě předváděl ten nejlepší tenis,“ hlásí pětatřicetiletý Švýcar.

 

Geoff Burke, Reuters

Takový comeback na kurty nečekal. Když se začátkem letošního roku Federer vracel po půlroční pauze, přál si, aby se dostal do skvělé formy do Wimbledonu. To, že však hned začátkem roku ovládne grandslamové Australian Open a poté bude triumfovat v Indian Wells a Miami ho nenapadlo ani v těch nejdivočejších představách.

„Bylo to jako sen. Nemohl jsem uvěřit, v jaké formě jsem se vrátil,“ přiznal v nedávném rozhovoru pro oficiální web turnaje Mercedes Cup, kterého se v červnu ve Stuttgartu zúčastní. „Potřeboval jsem dát bolavé koleno do pořádku. A asi jsem pak ke konci loňského roku udělal správné rozhodnutí, když jsem začal trénovat opravdu tvrdě,“ vyprávěl osmnáctinásobný grandslamový vítěz.

„V příštích měsících mohu hrát uvolněně. Nemám co ztratit, neboť jsem měl velmi úspěšný vstup do sezóny,“ dodal čtvrtý hráč světa, který si nyní dal opět pauzu. A to nejen proto, aby si odpočinul, ale aby se také skvěle připravil na jeho oblíbenou část sezóny, která se hraje na trávě. „Doufám, že volno, které jsem si na příští týdny naordinoval, bude pro mě zase prospěšné,“ prohlásil otec čtyř dětí.

„Na travnatou část roku se už moc těším. Chci se zase pořádně připravit, abych na trávě předváděl ten nejlepší tenis,“ přiznal šestinásobný vítěz Turnaje mistrů. Kdy přesně ho budeme moci opět vidět s raketou v ruce, není zatím jasné. Rodák z Basileje se teprve rozhodne, zda pojede na French Open. Jisté však je, že od 10. června bude bojovat na turnaji ve Stuttgartu.

„Loni jsem ve Stuttgartu hrál poprvé. Strávit týden tady na trávě bude pro mě užitečné. Věřím, že bych zde mohl vyhrát,“ uzavřel Federer, který tvrdí, že na sobě musí ve všem neustále pracovat, aby lidem ukázal, že je úplně normální člověk a ne žádný Pan Perfektní.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis