Rubriky:

Tenis

Turnaj v Praze pozná novou královnu. Šafářová se kvůli nemoci odhlásila

3. května 2017 11:59 - Praha
(Aktualizováno: 3. května 2017 12:14)

Česká tenistka Lucie Šafářová neobhájí titul z pražského turnaje WTA. Rodačka z Brna se dnes kvůli nemoci odhlásila, a nenastoupí tak k zápasu 2. kola proti Kristýně Plíškové.

 

Michael Pronzato, ČTK/AP

Třicetiletá Šafářová krátce před turnajem prodělala angínu, antibiotika dobrala v neděli. V úterý udolala Slovenku Kristinu Kučovou po setech 3:6, 7:5 a 6:3, ale pak se její zdravotní stav znovu zhoršil.

Ani v úterý se necítila Šafářová ideálně a projevilo se také tréninkové manko, přesto postoupila. O účast ve čtvrtfinále ale už hrát nemůže. "Ten stav se mi dneska trošku zhoršil a bohužel musím odstoupit. Hrozně mě to mrzí. Samozřejmě jsem se na turnaj v Praze hrozně těšila a i jsem obhajovala titul, ale bohužel zdraví mě nepustilo," řekla novinářům.

Ráda by se brzy vrátila na kurty. Nevyloučila ani účast na turnaji v Madridu, který začne v sobotu. "Uvidím, mám pár dnů. Pokud bych se byla schopná za těch pár dní dát dohromady, nebo by mi dali pozdější start na turnaji, tak bych to zkusila. Když ne tam, tak doufám, že turnaj v Římě a potom Paříž," přiblížila své plány.

Ohled na zdraví musí brát také kvůli vážným problémům, které ji trápily na konci životní sezony 2015 a ovlivnily i celý loňský rok. "Pro mě zrovna bakteriální angínou začala ta nemoc před rokem a něco. Takže i trošičku strach, aby se mi znovu neaktivovala ta artritida, kterou jsem měla. Těch faktorů ze zdravotního hlediska je tam víc," dodala finalistka Roland Garros z roku 2015.

Letos se posunula z 63. na 37. místo žebříčku WTA. Body za triumf v Praze ale kvůli zdravotním problémům neobhájí. Po turnajové jedničce Karolíně Plíškové, která vypadla v prvním kole, přišel pražský turnaj o další českou nasazenou hráčku. Šafářová byla pětka.

ČTK, Sport.cz

  Kvitová - Hercogová dnes 13:00
20190923T13:00:00+0200
Kvitová vs. Hercogová
Kvitová vs. Hercogová
Kvitová
Hercogová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis