Matteková-Sandsová zoufale volala o pomoc, Šafářová přiběhla s pláčem

Velmi dramatická scéna ukončila zápas na wimbledonském kurtu číslo 17, kde si přivodila ošklivé zranění kolena světová deblová jednička Bethanie Matteková-Sandsová. Parťačka Lucie Šafářové utrpěla zranění ve druhém kole dvouhry s Rumunkou Soranou Cirsteaovou.

Ošetřování americké tenistky Bethanie Mattekové-Sandsové po ošklivém zranění kolena.

Američanka se při náběhu na síť ve třetí sadě skácela k zemi, okamžitě se chytla za koleno a zoufale začala volat o pomoc. „Pomozte mi! Pomozte. Prosím, prosím. Ku*va!" volala ze všech sil.

Cirsteaová přelezla síť, ale jakmile viděl zblízka zranění své soupeřky, vyděšeně se zastavila. Až později se k Mattekové-Sandsové naklonila, aby ji podpořila.

Ke kurtu přiběhla i Lucie Šafářová, která se při pohledu na trpící kamarádku rozplakala, podobně jako později otřesená Cirsteaová. Ta prohrála první set 4:6 a druhý vyhrála v tie breaku.

Mattekovou-Sandsovou ošetřovali lékaři dvacet minut na kurtu. Pak policie vyblokovala uličku mezi dvorci 16 a 17, kudy zdravotníci odvezli Američanku na nosítkách.

Šafářová s Mattekovou-Sandsovou vyhrály společně pět grandslamových titulů. Vítězství jim chybí pouze z Wimbledonu.