Rubriky:

Tenis

Končit sezónu jako jednička? To je výzva, těší se na Turnaj mistryň Plíšková

16. října 2017 17:36 - Praha

Dobře naladěná a s odhodláním co nejlépe zakončit sezónu dnes odletěla tenistka Karolína Plíšková do Singapuru. V případě zisku titulu na Turnaji mistryň by mohla současná světová trojka ukončit sezónu na tenisovém trůnu. "Nemá cenu schovávat se za fráze. Zakončit sezónu jako světová jednička je šance dosáhnout něčeho mimořádného. Je to výzva," nechala se slyšet Plíšková.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Česká jednička hodnotí svoje možnosti střízlivou optikou. "Očekávání nemám žádná, ale motivace uhrát co nejlepší výsledek je obrovská. Konkurence je velká, ale šanci mám. Cítím se velmi dobře," řekla Plíšková před odletem do dějiště vrcholu sezóny pro osmičku nejlepších hráček roku.

Po asijském turné absolvovala náročný a kvalitní tréninkový blok. "Makala jsem na kurtu i v posilovně. Jsem v pohodě i po psychické stránce. Sezóna už je dlouhá a náročná, ale na vrchol jsem stoprocentně připravena," uvedla.

Loni si Plíšková odbyla na Turnaji mistryň premiéru a po výhře a dvou prohrách nepostoupila ze skupiny. Letos myslí na semifinále. "Přesně tak. S ničím jiným tam ani jet nemůžu. Loni to pro mě byla první účast a letos snad zúročím získané zkušenosti," řekla letošní semifinalistka grandslamového French Open.

Na trůn chtějí minimálně čtyři tenistky

Na Turnaji mistryň půjde i o post jedničky. Ve vyrovnaném poli může na první místo pomýšlet minimálně čtveřice hráček. "Nemá cenu se schovávat za ohrané fráze. Tenis hraju proto, abych vyhrávala. Jedničkou už jsem byla a budu dál dělat všechno pro to, abych mezi nejlepšími vydržela co nejdéle," konstatovala Plíšková.

Postup na první místo by navíc znamenal, že na vrcholu i sezónu ukončí. To je pro mnohé odborníky i hráčky ještě cennější, než se ocitnout v čele během roku. "Zakončit sezónu jako světová jednička je něco mimořádného. Je to obrovská výzva," řekla Plášková, která v létě strávila na špici žebříčku dvouhry osm týdnů.

Příjemnou soupeřku na Turnaji mistryň nenajdete

S Plíškovou se v Singapuru představí Rumunka Simona Halepová, Španělka Garbiňe Muguruzaová, Lotyška Jelena Ostapenková, Ukrajinka Elina Svitolinová, Američanka Venus Williamsová, Dánka Caroline Wozniacká a Francouzka Caroline Garciaová. "Nejnepříjemnější je Halepová, se kterou jedinou mám negativní bilanci vzájemných zápasů. Vyloženě příjemnou soupeřku na Turnaji mistryň hledat nelze, ale dobré zápasy jsem letos odehrála proti Wozniacké," řekla Češka.

Tři soupeřky v základní skupině bude znát po pátečním losu. S netradičním systémem pro tenis nemá Plíšková problém. "Je to určitě zajímavé zpestření. Mně se to zamlouvá. Případné zaváhání ještě můžete napravit," uvedla Plíšková.

V Singapuru bude mít od úterý do neděle, kdy turnaj startuje, čas na aklimatizaci. "Stihnu ještě potrénovat, zvyknu si na povrch i všechno okolo," plánovala. Na místě se potká s Australankou Renae Stubbsovou, která jí bude na Turnaji mistryň pomáhat v roli trenérky. "Během těch pár dní už nic extra nenatrénuju, spíš jde o to, abych se cítila dobře a správně se na vrchol sezóny naladila," řekla Plíšková, která po US Open ukončila spolupráci s Davidem Kotyzou.

ČTK, Sport.cz

Eurosport Alexandrovová - Kvitová dnes 03:15
20200124T03:15:00+0100
Alexandrovová vs. Kvitová
Alexandrovová vs. Kvitová
Alexandrovová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.